Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Znani nieznani - prawdziwe historie o ludziach świata kultury ziemi raciborskiej

2010-02-12, Piątek

Powiat Raciborski zaprasza na cykl reportaży o ludziach świata kultury powiatu raciborskiego. "Znani Nieznani" to audycje o animatorach kultury, twórcach, artystach, pasjonatach – którzy opowiedzą swoje niepowtarzalne, nierzadko wzruszające, ale i zabawne historie. W pierwszej kolejności słuchacze poznają opowieści laureatów i nominowanych do nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury. Audycje w Radiu Vanessa w każdą niedzielę o godzinie 10.15 i 16.15. Ze "Znanymi Nieznanymi" rozmawia Hanna Blokesz-Bacza. W reportażach prezentowane będą również tradycje i obyczaje ziemi raciborskiej.

Bohaterem pierwszego odcinka był Mistrz Kowalstwa z Bieńkowic Jan Socha. W najbliższą niedzielę swoją historię opowie Kornelia Pawliczek-Błońska - nauczycielka, animator kultury w gminie Krzanowice, reaktywowała i prowadzi chór Cecylia, pielęgnuje zwyczaje ludowe, organizując co roku inscenizację pt. Pogrzebanie basa. (laureatka Mieszka AD 2009 w kategorii animacja kulturalna).

Zapraszamy!