Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Z ekologią za Pan Brat – Konkurs Ekologiczny Powiatu Raciborskiego 2009-04-23, Czwartek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Raciborzu serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Ekologicznym Powiatu Raciborskiego "Z ekologią za Pan Brat". Główne cele konkursu to m.in. uwrażliwienie młodego człowieka na piękno ojczystej przyrody, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych wśród młodych ludzi.

Wyniki II Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej 2009 2009-04-22, Środa

Znamy laureatów i wyróżnionych w II Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej Racibórz 2009. Protokół - TEATR Protokół - RECYTACJA Protokół - TANIEC Protokół - TEATR GRATULUJEMY!!!

Godziny pracy PZD 2009-04-21, Wtorek

Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu informuje, że do 31 sierpnia br. pracownicy jednostki pracować będą w godz. od 6.30 do 14.30. Praca w tych godzinach pozwoli ograniczyć prowadzenie robót drogowych podczas największego nasilenia ruchu drogowego oraz w wysokich temperaturach występujących w godzinach popołudniowych w okresie letnim.

Wizyta sekretarza stanu K. Plocke 2009-04-21, Wtorek

Wizyta sekretarza stanu K. Plocke

W dniu wczorajszym z roboczą wizytą w powiecie raciborskim gościł Kazimierz Plocke sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przybył na zaproszenie posła na sejm RP Henryka Siedlaczka i Starosty Raciborskiego Adama Hajduka. Jednodniową wizytę rozpoczął konferencją prasową w tut. Starostwie, następnie udał się do Pawłowa i Wojnowic a o godz. 15.00 uczestniczył we wręczeniu odznaczeń "Zasłużony dla Rolnictwa"

Hanna Hołek na walijskim Festiwalu Llangollen International Musical Eisteddfod 2009-04-17, Piątek

Hanna Hołek na walijskim Festiwalu Llangollen International Musical Eisteddfod

Hania Hołek – solistka zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zakwalifikowała się do międzynarodowego festiwalu Llangollen International Musical Eisteddfod 6 - 12 lipca 2009, gdzie zaprezentuje utwory z musicalu "Hair" pt. "Aguarius" i "Easy to be hard". Akompaniować jej będzie Ian Jones. Llangollen International Musical Eisteddfod to międzynarodowy Festiwal muzyki, śpiewu i tańca, w którym

Podsumowanie konkursów przedmiotowych w raciborskim MDK-u 2009-04-16, Czwartek

17 kwietnia (piątek) br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbędzie się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2008/2009. Uroczystość jest współorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegaturę w Rybniku. Początek godz. 10.00.

Wojewódzki test sprawności systemu ostrzegania i alarmowania ludności

Informujemy, że zgodnie z rocznym planem zamierzeń Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w dniu 16 kwietnia 2009r.(czwartek) o godzinie 13 00 zostanie przeprowadzony wojewódzki test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Część systemu syren alarmowych, dostępna ze szczebla wojewódzkiego, uruchomiona zostanie z Wojewódzkiego

Najlepsi kucharze na start! - Śląskie Smaki Pszczyna 2009 2009-04-16, Czwartek

Najlepsi kucharze na start! - Śląskie Smaki Pszczyna 2009

Organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną Festiwal "Śląskie Smaki" na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń popularyzujących lokalne przysmaki. Zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym, który jest nieodłącznym elementem imprezy. Na zgłoszenia drużyn - zarówno profesjonalistów jak i amatorów - czekamy do środy, 20 maja. Kulinarne zmagania drużyn z całego województwa jak zawsze będzie jedną z głównych

Zmiana daty koncertu galowego 2009-04-14, Wtorek

W związku z ogłoszoną żałobą narodową informujemy, że Koncert Galowy II Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej odbędzie się 20 kwietnia br. (poniedziałek) w DK Strzecha w Raciborzu. Początek godz. 10.00. Próby w dniu koncertu od godz. 07.30.

Spotkanie z sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 2009-04-14, Wtorek

20 kwietnia (poniedziałek) br. w Restauracji Vivat w Raciborzu odbędzie się spotkanie rolników i samorządowców powiatu raciborskiego z sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierzem Plocke. W trackie spotkania wręczone zostaną odznaczenia "Zasłużony dla Rolnictwa". Początek godz. 15.00.

• « Pierwsza