Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Dni polonijne w Budapeszcie...

2007-05-08, Wtorek

Młodzieży i jej opiekunom towarzyszył Starosta Raciborski Adam Hajduk, dla którego udział w obchodach, przypadających w 10-tą rocznicę powodzi, która nawiedziła powiat raciborski w 1997 roku, było okazją do podziękowania Polonii za szybką pomoc okazaną poszkodowanym - przede wszystkim dzieciom i młodzieży z terenu powiatu.

Dnia 2 maja 2007 r. Starosta Raciborski wspólnie z wiceburmistrzem XIV Dzielnicy wzięli udział w Święcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który jednocześnie obchodzony jest jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W uroczystościach uczestniczyli również ambasador i konsul RP.

Uroczyste obchody zakończył koncert galowy, który odbył się 3 maja 2007 roku w Domu Polskim w Budapeszcie.