Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Green Light - warsztaty ekologiczno-artystyczne

2010-02-17, Środa

Warsztaty decoupage i malowania na jedwabiu są nagrodą w konkursie plastycznym "Green Light – zielone światło w krajobrazie". Uczestnicy do końca stycznia przesłali swoje prace prezentujące krajobraz naturalny, niezmieniony przez człowieka. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z powiatu raciborskiego. 11 lutego jury wybrało 12 prac, których autorzy wezmą udział w warsztatach, rozpoczynających się w najbliższy czwartek i piątek w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. Konkurs i warsztaty odbywają się w ramach projektu "Green Light" współfinansowanego ze środków Programu "Uczenie się przez całe życie" - Projekty Partnerskie Comenius Regio.

Organizatorem konkursu i warsztatów jest Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, który wspólnie z Powiatem Raciborskim i Gimnazjum nr 3 w Raciborzu realizuje projekt pt. "Green Light".

Celem konkursu była prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej, rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej pięknem przyrody, umocnienie kontaktów oraz współpracy międzynarodowej poprzez wspólne cele ekologiczne.

Konkurs był podzielony na 4 kategorie wiekowe: 6-9, 10-13, 14-16, 17-19.

Laureaci:

Kategoria wiekowa: 6-9

Milena Michna, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowie, inst. Gabriela Kubik
Szymon Krauze, Gromada Zuchowa "Czarne Jagódki" SP w Kuźni Raciborskiej, inst. Krystyna Kubiczak
Angelika Krzykała, MDK w Raciborzu, inst. Agnieszka Chmielecka

Kategoria wiekowa: 10-13

Aleksandra Błońska, Szkoła Podstawowa Nr 13 w Raciborzu, inst. Katarzyna Jasion
Daria Szemiel, MDK w Raciborzu, inst. Agnieszka Chmielecka
Dominika Cyran, Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu, inst. Katarzyna Jasion
Karolina Kulińska, Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu, inst. Katarzyna Jasion

Kategoria wiekowa: 14–16

Anna Zając, Zespół Szkół w Pietrowicach Wielkich, inst. Alicja Zajonc
Karolina Babiniec, MDK w Raciborzu, inst. Martyna Rejner
Dominika Woźniak, Gimnazjum nr 3 w Raciborzu, inst. Maria Brajtszedel
Karolina Bluszcz, MDK w Raciborzu, inst. Martyna Rejner

Kategoria wiekowa: 17-19
Ewelina Herbut, MDK w Raciborzu, inst. Martyna Rejner

Przypomnijmy, celem projektu jest podnoszenie świadomości edukacji środowiskowej wśród młodych ludzi. Projekt będzie skupiał się na wymianie kadry związanej z edukacją szkolną i centrami młodzieżowymi. We wszystkie działania zaangażowane zostaną dzieci i młodzież z placówek uczestniczących w projekcie.

Po stronie polskiej w projekcie uczestniczą: Powiat Raciborski, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Gimnazjum nr 3 w Raciborzu, a walijskiej: Wrexham County Borough Council (partner zagraniczny Powiatu), Clywedog School oraz Victoria Youth Centre.

Całkowita wartość projektu to 37 846 Euro. Zaangażowane w projekt osoby będą dzielić się wiedzą fachową, doświadczeniem oraz dobrymi praktykami wypracowanymi w placówkach. Projekt będzie obejmował m.in. wizyty studyjne, warsztaty, stworzenie wspólnej strony internetowej, ekologiczne festiwale, wspólną produkcję magazynu, płyty CD oraz kalendarza. W każdym z regionów partnerskich zostaną utworzone komitety sterujące, w skład których wejdą przedstawiciele władzy samorządowej, szkoły oraz centrum młodzieżowego.