Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 w raciborskim PCPR...

2008-02-04, Poniedziałek

Działaniami tymi mogą zostać objęci:
- osoby niepełnosprawne,
- osoby opuszczające rodziny zastępcze,
- osoby opuszczające placówki opiekuńczo-wychowawcze.

W 2008 roku możliwe będzie wsparcie ze środków Unii Europejskiej rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych - w tym m.in. turnusy rehabilitacyjne.

Wobec osób opuszczających rodziny zawodowe lub placówki opiekuńczo-wychowawcze podjęte będą działania polegające na:
- skierowaniu i sfinansowaniu zajęć w ramach kształcenia ustawicznego mających na celu uzyskanie zawodu lub przygotowania zawodowego;
- skierowaniu i sfinansowaniu zajęć w ramach podnoszenia kluczowych kompetencji o charakterze zawodowym lub zdobywania nowych kompetencji i umiejętności zawodowych umożliwiających aktywizację zawodową.

- Chcielibyśmy, aby część zadań związanych z usamodzielnieniem młodych ludzi, którzy opuszczają rodziny zawodowe i placówki opiekuńczo-wychowawcze była realizowana wspólnie, na zasadzie partnerstwa z organizacjami pozarządowymi - informuje Andrzej Chroboczek Wicestarosta. - Na terenie powiatu raciborskiego istnieje znaczna ilość stowarzyszeń, które zajmują się dziećmi oraz rodzinami i które mogłyby pomóc w realizacji programu - dodaje Wicestarosta.