Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ziemia raciborska bez tajemnic – rozstrzygnięcie konkursu

2008-06-03, Wtorek

Coroczny Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Raciborskiej pod patronatem Starosty Raciborskiego bezapelacyjnie wygrał zespół uczniów z Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Nędzy, a trzecie – z Pietrowic Wielkich. Na finał zawodów i wyróżnienie zasłużyła drużyna z Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu.

Zawody odbyły się 2 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. 10 szkolnych zespołów najpierw rozwiązało test z wiedzy ogólnej o Raciborszczyźnie, a następnie finaliści przedstawili prezentacje na wylosowane tematy i rozmawiali z jury o sprawach ważnych dla historii i współczesności regionu. Dyskutowano m. in. o tym, czego brakuje naszym szkołom, jak i po co społeczność lokalna powinna dbać o przyrodę, czy lepiej finansować restaurację raciborskich zabytków, czy budowę Aquaparku.

A oto lista laureatów:

1 miejsce: G 5 Racibórz (Agnieszka Kiełt, Wojciech Kaczmarczyk, Patrycja Cieślik) – op. Izabela Zdanowicz;
2 miejsce: G Nędza (Alicja Barć, Magdalena Centner, Aneta Niedośpiał) – op. Ireneusz Fiet i Radosław Niklewicz;
3 miejsce: G Pietrowice Wielkie (Andrea Wilczek, Dietmar Kuroczik, Szymon Strzeduła) – op. Lucyna Szalewska;

Wyróżnienie: G 3 Racibórz (Karolina Olszowska, Wiktoria Klimanek, Agnieszka Dubrownik) – op. Iwona Dziki, Sylwia Labocha, Małgorzata Rymanowicz.

Nagrody w postaci bonów książkowych ufundowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu.
Wypowiedzi młodych mieszkańców ziemi raciborskiej oceniała komisja konkursowa: dr Jan Duda, Piotr Sput, Halina Misiak i organizator imprezy – Herbert Dengel.

GRATULUJEMY!