Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ziemia raciborska na Międzynarodowych Targach Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX 2008...

2008-02-18, Poniedziałek

Ziemia raciborska przedstawiła swoją bogatą ofertę turystyczną pod hasłem "Zielona Oaza Kultur". Hasło promocyjne z jednej strony odzwierciedla piękne tereny leśne powiatu raciborskiego, a z drugiej strony wskazuje na bogatą historię regionu, którą kształtowały wpływy różnych kultur. Dużym zainteresowaniem zwiedzających targi cieszyły się oferty pobytów weekendowych na ziemi raciborskiej, połączone z aktywną turystyką rowerową i kulturową. Starsi wiekiem zwiedzający zainteresowani byli również możliwościami spędzenia krótkiego urlopu w naszym regionie.

intPrzez 3 dni targowe (tj. od 14 lutego do 16 lutego br.), pracownicy Referatu Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu, którzy obsługiwali stoisko ziemi raciborskiej, rozdali ponad 4 tys. różnego typu folderów, map, broszur i ulotek. Wśród osób odwiedzających stoisko powiatu raciborskiego znaleźli się touroperatorzy, przewodnicy turystyczni, studenci turystyki, a przede wszystkim mieszkańcy aglomeracji śląskiej.

Targi INTOUREX 2008 były doskonalą promocją zbliżających się, wielkimi krokami, imprez w powiecie raciborskim. Pracownicy Starostwa informowali odwiedzających stoisko m.in. o czerwcowych wydarzeniach kulturalnych, tj. Ogólnopolskim Festiwalu Ekologicznym Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej (5-8 czerwca.2008 r.); obchodach 750-lecia fundacji cysterskiej w Rudach (7-8 czerwca 2008 r.); Festiwalu Kuchni Śląskiej Śląskie Smaki Racibórz 2008 (14 czerwca 2008 r.) oraz o dniach Miasta Raciborza w roku jego 900. jubileuszu (14-15 czerwca 2008 r.).

Na stoisku prezentowane były materiały promocyjne powiatu oraz wszystkich gmin powiatu raciborskiego. Ponadto swoją ofertę turystyczną przekazały: Hotel Polonia w Raciborzu, Pałac w Wojnowicach, Restauracja Vivat w Raciborzu oraz AquaBrax w Szymocicach. Na odwiedzających stoisko "Zielonej Oazy Kultur" czekały cukierki i lizaki firm: Mieszko S.A. z Raciborza oraz SILVEST S.A. z Nędzy.

Ponadto 16 lutego br. (sobota) przed halą wystawienniczą EXPOSILESIA odbywały się pokazy sztuki kowalskiej w wykonaniu kowali z Bieńkowic. Mistrz kowalstwa Jan Socha wykuwał dla odwiedzających stoisko podkówki szczęścia.

int

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się występy 50-osobowej grupy mażoretek ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" (Tęcza I oraz Tęcza III), które zaprezentowały swoje umiejętności w ponad godzinnym pokazie. Nad całością występu czuwała kierownik i choreograf zespołów Aldona Krupa-Gawron, która wcieliła się dodatkowo w rolę konferansjera.

int

Międzynarodowe Targi, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX to impreza wystawiennicza, która była ważnym spotkaniem branży turystycznej przed sezonem letnim. Podczas targów swoją ofertę przedstawiły nie tylko regiony, zarówno polskie jak i zagraniczne, miasta partnerskie, ale i ofertę turystyczną zaprezentowały m. in. biura podróży, hotele, ośrodki wczasowe, motele, pensjonaty, zajazdy, schroniska, campingi, ośrodki odnowy i rekreacji, sanatoria, uzdrowiska, centra kongresowe i konferencyjne. Swoją propozycję obsługi ruchu turystycznego przedstawiły firmy zajmujące się przewozami grupowymi i indywidualnymi.

Patronat honorowy nad targami objęły: Polska Organizacja Turystyczna oraz Polska Izba Turystyki.