Strona główna / Starostwo Powiatowe / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego / Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

2009-06-29, Poniedziałek
OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE
Nazwa biura: Biuro Prognoz Hydrologicznych Wrocław
Zagrożenie: przekroczenie stanu alarmowego
Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz.12:00 dnia 29.06.2009 do godz.08:00 dnia 30.06.2009
Obszar: Rejon hydrologiczny V - dorzecze górnej i środkowej Odry
Przebieg: W związku z prognozowanymi od godzin południowych do godzin nocnych burz z intensywnymi opadami deszczu i gradu, w rzekach górnego i środkowego dorzecza Odry przewidywane są ponowne lokalne wzrosty stanów wody powyżej stanów alarmowych. Przybory wód lokalnie mogą być bardzo gwałtowne.
Ponowne wzrosty stanów wody do stanów około alarmowych mogą wystąpić na górnej Odrze od Chałupek do Raciborza-Miedonii.
Skutki: zagrożenie dla obszarów zalewowych, możliwość wystąpienia wody z koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów, uniemożliwienie prowadzenia prac hydrotechnicznych w korytach rzek, niebezpieczeństwo dla przebywających nad brzegami rzek (turystów, wędkarzy), utrudnienia funkcjonowania komunikacji lądowej żeglugi wodnej, lokalne podtopienia.
Zalecana duża ostrożność, konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.
Uwagi: ostrzeżenie będzie aktualizowane w trakcie rozwoju sytuacji hydrologicznej.
O zaistniałych zdarzeniach mających związek z treścią ostrzeżenia, proszę informować Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego:
tel. 0-32-255-21-95; 0-32-256-56-01
fax: 0-32-256-22-13