Strona główna / Starostwo Powiatowe / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego / Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

2011-01-07, Piątek
Data i godzina wydania: godz. 12:30 dnia 07.01.2011
Nazwa biura: Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW Oddział we Wrocławiu
Zagrożenie: przekroczenie stanu ostrzegawczego
Stopień zagrożenia: 2 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 20:00 dnia 07.01.2011 do godz. 20:00 dnia 09.01.2011
Obszar: Rejon hydrologiczny III
Przebieg: W związku ze wzrostem temperatury powietrza w wyniku topnienia pokrywy śnieżnej w ciągu najbliższych dni prognozowany jest wzrost stanów wody na dopływach Odry oraz górnej Odrze. Stany ostrzegawcze mogą zostać przekroczone w zlewniach dopływów górnej Odry, w zlewni Małej Panwi, Stobrawy, Nysy Kłodzkiej, Oławy, Ślęzy, Widawy, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru i Nysy Łużyckiej. Lokalnie mogą zostać osiągnięte stany alarmowe. W zlewni Baryczy prognozowany jest wzrost stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych w jej górnej części oraz utrzymywanie się stanów wody powyżej stanów alarmowych z tendencja powolnego wzrostu w dolnej części zlewni.
Skutki: niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek, podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych.