Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego / Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
  • « Pierwsza

Powiadomienie - przekroczenie poziomu alarmowego dla pyłu.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego powiadamia, że w dniu 08.12.2012 roku na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej, aglomeracji górnośląskiej oraz w południowej części strefy śląskiej został przekroczony poziom alarmowy dla pyłu zawieszonego PM10 wynoszący 300 µg/m3 będący progiem informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych.

Powiadomienie o przekroczeniach alarmowych norm powietrza

W dniu 14.11.2012 r. została przekroczona na stacji w Rybniku wartość 200 µg/m3, będąca wartością progowa informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonegoPM10 Przyczynami takiego stanu są warunki meteorologiczne w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego i środków transportu.

Test syren alarmowych

25 października (czwartek) o godzinie 12.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmów: powietrznego i o skażeniach.

Powiadomienie o jakości powietrza - przekroczenie progów.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Komunikat dotyczący ozonu

Ostrzeżenie meteorologiczne