Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego / Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Przypadki wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N1 w powiecie raciborskim

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu informuje o stwierdzeniu wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikiego ptactwa (mewa śmieszka).

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwie i Porządku

W siedzibie tut. starostwa odbyło się dziś posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim!

Dziś i jutro (01-02.03.2023 r.) jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia średniodobowego poziomu dopuszczalnego substancji w powietrzu

Analiza wyników pomiarów pyłu zawieszonego PM10 w Raciborzu, za okres od 01.02.2022 roku do 31.01.2023 roku wskazuje na ryzyko przekroczenia średniodobowego poziomu dopuszczalnego dla pyłu PM10 (ponad 35 dni ze stężeniem powyżej 50 μg/m3) na obszarze powiatu raciborskiego w 2023 r.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim !

Od godz. 08:00 dnia 29.11.2022 r. do godz. 24:00 dnia 29.11.2022 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Infolinia dla bezdomnych

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego uruchomił bezpłatny trzycyfrowy nr telefonu 987, pod którym przez cała dobę, od 1 listopada można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Komunikat dotyczący potencjalnego zagrożenia radiacyjnego

Komunikat dotyczący potencjalnego zagrożenia radiacyjnego.

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Od godz. 15:00 dnia 19.08.2022 do godz. 04:00 dnia 20.08.2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem 2 stopnia w powiecie raciborskim.

UWAGA NA UPAŁ ! OSTRZEŻENIE DLA POWIATU RACIBORSKIEGO!

Od godz. 07:30 dnia 18.08.2022 do godz. 07:30 dnia 20.08.2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia upału 2 stopnia w powiecie raciborskim.

Test syren alarmowych

W poniedziałek, 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.