Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego / Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
  • « Pierwsza

Nadal mamy złą jakość powiatrza

W dniach 3 i 4 grudnia 2020 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Zła jakość powietrza

W dniach 2 i 3 grudnia 2020 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Test syren alarmowych

W najbliższy wtorek (24 listopada br.) pomiędzy godziną 900 a 1300 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj, 9 listopada 2020 r. może wystąpić ryzyko przekroczenia poziomu dla pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego, w związku z tym jakość powietrza szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie zła.

"Akcja Zima" sezon 2020/2021 już wkrótce

Komunikat Śląskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Infolinia dla bezdomnych

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego uruchomił bezpłatny trzycyfrowy nr telefonu 987, pod którym przez cała dobę, od 1 listopada do końca marca można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie raciborskim

Mając na uwadze zanik opadów deszczu oraz ciągłe obniżanie się stanów wody na posterunkach wodowskazowych, Wojewoda Śląski w dniu dzisiejszym odwołał pogotowie przeciwpowodziowe.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego W dniu dzisiejszym zwołany został Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w niezbędnym składzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Celem spotkania było omówienia aktualnej sytuacji w powiecie raciborskim.

Uwaga! Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie raciborskim

Test syren alarmowych

W dniach od 6 do 9 października br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE/SAREX-20. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

• « Pierwsza