Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2017-04-27

WIECZÓR POLSKI

Godzina:
17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

 Wstęp wolny.


więcej

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

Godzina:
18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

 Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.


więcej

2017-02-01„Racibórz-historia(nie)codzienna” - konkurs fotograficzny

2017-04-01Konkurs wiedzy „Ziemia obiecana” Władysława Reymonta kontra „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy

Konkurs wiedzy na temat „Ziemi obiecanej” z okazji 150. rocznicy urodzin Władysława Reymonta. Konkurs odbędzie się 13 maja o godz. 10.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.


więcej

2017-04-01Rodzinny konkurs wiedzy Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty? Hanna Ożogowska

Godzina:
10.00
Pytania konkursowe pochodzić będą z książek Hanny Ożogowskiej: - „Dziewczyna i chłopak” - „Ucho od śledzia” Uczestnikiem konkursu może być drużyna rodzinna dwu lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Konkurs odbędzie się 27 maja o godz. 10.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl
więcej

2017-04-01Rodzinny konkurs wiedzy Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty? Przygody Ambrożego Kleksa

Godzina:
10.00
Pytania konkursowe pochodzić będą z książek Jana Brzechwy: - „Akademia pana Kleksa” - „Podróże pana Kleksa” - „Tryumf pana Kleksa” Uczestnikiem konkursu może być drużyna rodzinna dwu lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Konkurs odbędzie się 27 maja o godz. 10.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl.
więcej

2017-04-27Dyskusyjny Klub Książki „Kwietniowa czarownica”

Godzina:
16:30

Kwietniowa czarownica ma trzy siostry, które nie wiedzą o jej istnieniu, sama zaś potrafi wcielać się w ludzi i zwierzęta.

Uwięziona w kalekim ciele posiada niezwykłą moc. Jaką? Dowiemy się w czasie kwietniowego spotkania DKK rozmawiając o książce Majgull Axelsson „Kwietniowa czarownica”.


więcej

2017-04-27Dyskusyjny Klub Książki „Kwietniowa czarownica”

Godzina:
16.30

Kwietniowa czarownica ma trzy siostry, które nie wiedzą o jej istnieniu, sama zaś potrafi wcielać się w ludzi i zwierzęta. Uwięziona w kalekim ciele posiada niezwykłą moc. Jaką? dowiemy się w czasie kwietniowego spotkania DKK rozmawiając o książce Majgull Axelsson „Kwietniowa czarownica”.


więcej

2017-04-27MR.GAGA - seans filmowy w ramach DKF PULS (2D/napisy)

Godzina:
18:00

Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80. W końcu powrót do Izraela. Ale "Mr Gaga" to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak "Pina". 


więcej
początek strony