Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2017-05-25

WIECZÓR POLSKI

Godzina:
17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

 Wstęp wolny.


więcej

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

Godzina:
18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

 Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.


więcej

2017-05-22Dzień Mamy i Taty w Przedszkoly w Nędzy

Godzina:
10:30

Dzień Mamy i Taty w Przedszkoly w Nędzy.


więcej

2017-05-25Gala IX Mini Festiwalu Przedszkolaków

Godzina:
16:00

Gala IX Mini Festiwalu Przedszkolaków „Przedszkolny talent” to wydarzenie, na którym zaprezentują się najlepsi uczestnicy eliminacji z dnia poprzedniego. Zapraszamy 24 maja 2017 o godz. 16.00 do RCK DK "Strzecha" ul. Londzina 38

 

Festiwal kierowany jest do dzieci z przedszkoli powiatu raciborskiego w wieku od 3 do 7 lat. Celem Festiwalu jest rozwijanie wrodzonych zdolności dzieci oraz prezentacja piosenek, tańców, utworów literackich i pokazów sportowych w ich wykonaniu. Organizatorem IX Mini Festiwalu Przedszkolaków jest Raciborskie Centrum Kultury i Przedszkole nr 11 w Raciborzu. Patronat Honorowy Festiwalu objął Starosta Raciborski


więcej

2017-05-25„Ludzie, którzy jedzą ciemność”

Godzina:
16:30

„Ludzie, którzy jedzą ciemność” to hipnotyzujący reportaż napisany przez wieloletniego korespondenta londyńskiego „Timesa” w Japonii. Tokio z jego książki to miasto, które pochłania, jest trudne do zrozumienia dla Europejczyków i ukrywa przed nimi swoje bardzo mroczne strony. Razem z autorem poznajemy nocne życie tokijskiej dzielnicy czerwonych lampionów – Roppongi


więcej

2017-05-25Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych „Ludzie, którzy jedzą ciemność”

Godzina:
16.30
„Ludzie, którzy jedzą ciemność” to hipnotyzujący reportaż napisany przezRicharda LloydaParrego,wieloletniego korespondenta londyńskiego „Timesa” w Japonii. Tokio z jego książki to miasto, które pochłania, jest trudne do zrozumienia dla Europejczyków i ukrywa przed nimi swoje bardzo mroczne strony. Razem z autorem poznajemy nocne życie tokijskiej dzielnicy czerwonych lampionów – Roppongi.
więcej

2017-05-25Zrób Prezent na Dzień Matki-rEWOLUCJA KOSMETYCZNA

Godzina:
17.00
Zajęcia poprowadzą Aleksandra Cieślik - certyfikowany coach, trener oraz Magda Mleczko- dziennikarka, renomowana wizażystka Wizaż Z okazji Dnia Mamy serdecznie zapraszamy wszystkie panie, a zwłaszcza nasze kochane mamy na 3 godzinne warsztaty wizażu podczas których prowadzące: - przejrzą nasze kosmetyczki - określą typ urody - wskażą najlepszą dla nas kolorystykę - nauczą nas robić profesjonalny makijaż dzienny i biznesowy Zajęcia poprowadzą Aleksandra Cieślik - certyfikowany coach, trener oraz Magda Mleczko- dziennikarka, renomowana wizażystka Spotkanie odbędzie się 25 maja o godzinie 17.00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Koszt: 99 zł Zapisy pod numerem tel. 32 412 32 40 oraz drogą mailową [email protected] Trenerzy: Aleksandra Cieślik – certyfikowany coach i trener w ramach edukacji akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Związana z marketingiem i PR od ponad 20 lat. W swojej karierze zawodowej prowadziła programy radiowe - współpracowała z prasą i radiem z Grupy Agora, współtworzyła wizerunek Tychów, specjalistka od zarządzania projektami, twórca kampanii informacyjnych i promocyjnych. Swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystywała jako dyrektor marketingu i PR w Grupie PONAR. Organizatorka licznych konferencji i eventów marketingowych. Założycielka firmy 2 stopień marketing i PR. Szkoleniowiec i trener, współpracuje z samorządem oraz firmami z branży inżynierskiej, start’upami, klientem indywidualnym. Tajniki wystąpień publicznych wykorzystuje w praktyce prowadzą i moderując liczne konferencje, sympozja, debaty. Magda Mleczko – dziennikarka, reporterka od 20 lat związana z mediami takimi jak RMF, Antyradio, Radio TOP i Puls. Obecnie redaktorka prowadząca autorski program kulturalny w Radio ZetChilli. Absolwentka renomowanej francuskiej szkoły wizażu i stylizacji. Współpracuje ze światem reklamy uczestnicząc jako wizażystka w sesjach zdjęciowych, a także ze światem filmu i teatru (charakteryzatorka m.in Anny Muchy w spektaklu “Letni dzień” Sławomira Mrożka). Wspiera wizerunkowo indywidualnego klienta. Prowadząca wydarzenia i eventy dla szerokiej publiczności oraz TV.
więcej

2017-05-25Projekcja filmu „Autonomiści” i spotkanie z reżyserką Dorotą Pryndą

Godzina:
18:00

Projekcja filmu dokumentalnego ,,AUTONOMIŚCI''  i spotkanie z reżyserką filmu DOROTĄ PRYNDĄ 25 MAJA O GODZ. 18.00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w RCK DK Strzecha przy ul. Londzina 38. Film dotyka ważnego i realnie funkcjonującego w dzisiejszej rzeczywistości zagadnienia.

 

     Film dotyka ważnego i realnie funkcjonującego w dzisiejszej rzeczywistości zagadnienia. Rosnąca popularność idei autonomii wśród mieszkańców Śląska, zarówno rdzennych Ślązaków, jak i potomków osób, które przybyły do naszego regionu dopiero w okresie powojennym, zmusza do zastanowienia się nad przyczynami skłaniającymi coraz większą liczbę ludzi nie tylko do deklaracji poparcia dla autonomii, ale także aktywnego zaangażowania w domagające się tego organizacje.


Dotyczy aktualnego, kontrowersyjnego tematu o ogromnym znaczeniu dla regionu, którego podjęcie wydaje się niemal obowiązkiem środowisk artystycznych regionu, stawiając przed nimi zadanie opowiedzenia o tym zjawisku w sposób nie będący zaledwie propagandą jednej lub drugiej strony.


Bohaterami filmu są ludzie, którzy uważają się za mniej lub bardziej zdecydowanych zwolenników idei autonomii, a także ich poglądy, wyobrażenia, motywacje i drogi, jakie doprowadziły ich do opowiedzenia się za potrzebą usamodzielnienia regionu oraz upodmiotowienia społeczeństwa zamieszkującego obszar Górnego Śląska.
Sposób, w jaki definiują oni swoją tożsamość jest sposobnością do zastanowienia się nad własną tożsamością, tłem i okazją do podjęcia próby odpowiedzi na pytanie o własną tożsamość.

Dokument stara się ukazać bardzo różny sposób patrzenia na regionalną tożsamość, na ideę autonomii oraz samych autonomistów. Wypowiadają się w nim zarówno gorący zwolennicy takiego rozwiązania, jak i osoby, które podchodzą do niego z większym dystansem.

Są to znane osobowości reprezentujące bardzo różne dziedziny kultury i nauki. Zobaczymy między innymi: profesora Tadeusza Sławka, byłego premiera Janusza Steinhoffa, profesora Zbigniewa Kadłubka, dyrektora Teatru Wyspiańskiego Roberta Talarczyka, dramatopisarza Ingmana Villqista, senatora Kazimierza Kutza, publicystę Pawła Smolorza, profesor Małgorzatę Myśliwiec, doktora Jerzego Gorzelika, doktora Tomasza Słupika, prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej Tadeusza Donocika i innych.

 Emisji filmu będzie towarzyszyła ekspozycja wystawy z VII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie pt. Śląsk&Muzyka.


więcej
początek strony