Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-08-11Goblikon 2017

szczegóły - www.biblrac.pl

2017-08-12Powitanie uczestników rajdu i festyn na Ocicach

13:00

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, na boisku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 przy ul. Tuwima w Raciborzu - Ocicach odbędzie się uroczystość podsumowania tegorocznej XIX edycji Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski’2017, pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy, Prezydenta Raciborza Mirosława Lenka oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie to zaplanowano w konwencji otwartego Festynu Prozdrowotnego przebiegającego pod hasłem „Rowerem ku zdrowiu”. Oprócz powitania i uhonorowania głównych bohaterów uroczystości – uczestników Rajdu – organizatorzy przygotowali wokalne i taneczne występy artystyczne zespołów Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu oraz Studia Muzyki i Piosenki ARS w Pietraszynie. Specjalnie na tę okazję wystąpią tancerze zespołu tańca REWIA pod kierownictwem Eweliny Uriasz oraz wokaliści zespołu wokalnego MIRAŻ pod kierownictwem Elżbiety Biskup, a także dzieci doskonalące swe wokalne talenty w Studio Muzyki i Piosenki ARS pod kierownictwem Elżbiety Biskup i Magdaleny Wojak.

Oprócz programu artystycznego nie zabraknie również innych plenerowych atrakcji, a będą to tradycyjnie ciasto, grill, żurek, zaś specjalnie dla najmłodszych – gratis dmuchany zamek, wata cukrowa, popcorn, malowanie buzi.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „TĘCZA” i Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miasta Racibórz i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.