Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-08-11Goblikon 2017

szczegóły - www.biblrac.pl

2017-08-13RETRO POTAŃCÓWKA Z RCK

20:00

O cudowną muzyczną atmosferę z lat 60-tych do lat 90-tych zadba dla zespół KURCBEND.

Orkiestra KURCBEND powstała w połowie lat 90-tych w Rybniku. Jej skład tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych, obecnie nauczyciele, muzycy studyjni pracujący także w innych projektach. Wielu z nich pracuje również w zagranicznych orkiestrach i współpracuje z "gwiazdami" polskiej muzyki pop. Kilkanaście lat wspólnej pracy pozwoliło zespołowi stworzyć obszerny repertuar. Znajdziemy w nim światowe evergreeny, utwory rhytm&bluesowe, tańce latynoamerykańskie i wiele piosenek uznanych polskich wykonawców. Podczas występu usłyszymy utwory m.in. Louisa Armstronga, Orkiestry Glenna Millera, Franka Sinatry, Beatlesów, zespołu ABBA, Erica Claptona, Blues Brothers, Raya Charlesa, Stinga i wielu innych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy tanecznej. Przenieśmy się w epokę swingu. Mile widziane stylizacje retro: kratki, grochy i falbany.