Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-08-05Płyniemy kajakiem dookoła Raciborza !!!

8:40

W związku z dużym zainteresowaniem organizowanych przez nas spływów proponujemy Państwu kolejny - tym razem dookoła Raciborza, tzw. Pętla Diabeusza. Trasa jest wymagająca, ponieważ tylko odcinkami Odry płyniemy z prądem, natomiast cały odcinek Kanału Ulga płyniemy pod prąd !!!. Na trasie spływu czekają na nas minimum trzy kajakowe przenoski, dlatego proszę pamiętać o odpowiednim obuwiu !!!
Data: 05.08.2017 r. (sobota)
Start: Przystań kajakowa, 9:00
Zbiórka: 8:40
Meta: Przystań Kajakowa
Czas spływu: 5-6 godz.
Długość spływu: ok 17km
Opłata: 10zł/os
Trasa zalecana dla młodzieży oraz osób dorosłych.

Organizatorzy zapewniają: zabezpieczenie ratownicze, instruktora, ubezpieczenie oraz niezbędne wyposażenie kajakarskie.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na osir.raciborz@wp.pl
Ilość miejsc OGRANICZONA !!!

Aktualny rekord trasy "Pętli Diabeusza":

1) Kajak dwuosobowy: 3 godz i 54 min
2) Kajak jednoosobowy: 6 godz. i 3 min