Kalendarium wydarzeń

Godzina 18:45
Miejsce Kościół pw. WNMP w Raciborzu, ul. Mickiewicza 8
Organizator - Opis

Trio muzyki barokowej (Czechy): Pavel Hromádka - trąbka, Dušan Foltýn – obój i Tomáš Thon– organy.

Wyjątkowe połączenie trzech instrumentów

W skład Tria Muzyki Barokowej wchodzą trzej znakomici muzycy, których połączyło wykonawstwo muzyki dawnej. Od początku swej działalności w latach 90-tych, zespół poszukuje dzieł dawnych mistrzów na tenże niespotykany skład. Jego koncerty są niepowtarzalnym przeżyciem muzycznym dla słuchaczy. Trio regularnie dokonuje nagrań dla Czeskiego Radia oraz różnych wytwórni muzycznych. Nagrania CD zespołu uzyskały bardzo dobre recenzje w czasopismach muzycznych oraz mediach. Programy koncertów są niezwykle starannie dobierane pod względem dramaturgicznym do wnętrz kościołów, w których muzycy głównie występują.

Pavel Hromádka – trębacz Orkiestry  Straży Zamkowej w Pradze oraz ceniony solista i muzyk kameralny. Współpracuje również z wieloma zespołami bigbandowymi. Koncertuje w Republice Czeskiej oraz zagranicą ( Słowacja, Polska, Francja, Belgia, Holandia, Izrael, Jordania, Chiny, USA ).

Dušan Foltýn – solista Filharmonii im.  L. Janacka w Ostrawie, a także docent klasy oboju oraz kierownik Katedry Instrumentów na Wydziale Artystycznym Ostrawskiego Uniwersytetu w Ostrawie. Jest laureatem międzynarodowych konkursów, cenionym muzykiem o międzynarodowej renomie, wykładowcą licznych obojowych kursów mistrzowskich oraz jurorem prestiżowych konkursów muzycznych. W jego dorobku znajduje się wiele solowych nagrań s orkiestrą.

Tomáš Thon – koncertujący organista, wydawca dzieł muzyki dawnej oraz pedagog w konserwatorium muzycznym. Koncertował w większości krajów europejskich, USA, a także Algierii. Dokonał nagrań dla rozgłośni Radiowych w Czechach, Słowacji, Polsce, Francji oraz BBC. Jako solista współpracuje ze Scholą Gregoriana Pragensis i recytatorem Markiem Ebenem.