Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-09-01Wystawa fotografii „MASKI pamięci emocji”

Ekspozycja „MASKI pamięci emocji” jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zbliżenie” autorstwa młodych fotografików z Klubu Miłośników Fotografii „Zoomik” z Radzynia Podlaskiego oraz ich opiekuna Janusza Wlizło. Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. Kurator projektu, jednocześnie pomysłodawca i autor opracowań, uzupełnił poruszające zdjęcia przekazem słownym.

2017-09-25Tydzień Książek Zakazanych

Tydzień Zakazanych Książek - wydarzenie organizowane od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy, które ma na celu upublicznienie debaty o wolności słowa, tolerancji i prawa do wygłaszania własnych opinii. Do akcji tradycyjnie już przyłączy się raciborska biblioteka, organizując wystawę książek zakazanych wraz z krótkimi opisami „przewinień” przez nie popełnionych. W poszczególnych filiach zaplanowano także lekcje biblioteczne.

2017-09-26Konkurs Literacki „Racibórz prozą zaczarowany”

IV edycja Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, którego celem jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie naszego miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą. W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowane zostanie opowiadanie lub szkic opowiadania (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu) związane z wydarzeniem historycznym, które miało wpływ na powstanie i rozwój miasta Raciborza. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl i www.raciborz.pl.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich

2017-09-26Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich., którego przedmiotem jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pracy przestrzennej tematycznie związaną z historią Raciborza. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród nastąpi  7 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na www.biblrac.pl.

2017-09-26Posiedzenie Gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych

15:00

Nędza dnia 18 września 2017 roku

Z A W I A D O M I E N I E

podaje się do publicznej wiadomości zawiadomienie o zwołaniu posiedzenia GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA
PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH.

TERMIN: 26 września 2017 roku (wtorek) godz. 15.00
MIEJSCE POSIEDZENIA: Urząd Gminy Nędza, SALA NARAD, pokój nr 13 – I piętro
PRZEDMIOT OBRAD :
1.    Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
2.    Przesłuchanie osób wezwanych.
3.    Sprawy bieżące

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI
GERARD PRZYBYŁA

2017-09-26Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu