Kalendarium wydarzeń

Godzina 18:00
Miejsce Racibórz, RCK RDK - sala widowiskowa
Organizator - Opis

Historia, która zaczyna się w mieszczańskim domu, przechodzi przez salę balową, aby zakończyć się… w więzieniu, bawi od prawie półtora wieku publiczność na całym świecie. Intryga, przebrania, walce, kuplety – to wszystko tworzy niepowtarzalna atmosferę i pozwala przeżyć wspaniały wieczór, wypełniony śpiewem i śmiechem…

Salonowa, dowcipna  intryga w XIX-wiecznym kurorcie pod Wiedniem. Stary Wiedeń to prawdziwy bohater tej jednej z najlepszych i najbardziej popularnych operetek świata. Johann Strauss, słynny „król walca” skomponował ją zaledwie w kilka tygodni, a prapremiera okazała się olbrzymim sukcesem. Brawurowa komedia pomyłek z intrygującym librettem w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima do dziś nie zmiennie bawi do łez.

Operetka w wykoniu : Orkiestry Symfonicznej, solistów, chóru i baletu Morningstar Music Agency.

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina +''