początek strony

Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Manu Katché Trio - koncert w ramach PalmJazz Days

Nazwa Manu Katché Trio - koncert w ramach PalmJazz Days
Rodzaj wydarzenia Koncerty, przedstawienia
Data wydarzenia 2017-11-19
Godzina 19.00
Województwo Śląskie
Miasto Racibórz
Typ adresu Ulica
Nazwa ulicy Chopina
Numer domu 21
Kod pocztowy 47-400
Organizator Raciborskie Centrum Kultury
Organizator - Województwo Śląskie
Organizator - Miasto Racibórz
Organizator - Typ adresu Ulica
Organizator - Nazwa ulicy Chopina
Organizator - Numer domu 21
Organizator - Kod pocztowy 47-400
Organizator - Telefon 32 415 31 72
Organizator - Bilety Bilety w cenie : 90,- 80,- 70,- 50,- do nabycia w kasach RCK oraz na stronach www.rck.co.pl oraz www.kupbilecik.pl
Organizator - Zajawka Manu Katché pochodzi z Francji, specjalizuje się w grze na instrumentach perkusyjnych, kompozytor, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny.
Organizator - Opis Od 2005 roku z powodzeniem realizuje autorskie projekty jazzowe w jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw na świecie – ECM. Jest gwiazdą w swej rodzinnej Francji – znany m.in. jako najbardziej srogi juror tamtejszej wersji Idola. Jest także ważną postacią międzynarodowej sceny pop – począwszy od albumu “So” przez 12 kolejnych albumów Petera Gabriela przez współpracę ze Stingiem, Joni Mitchell, Jeffem Beckiem, Joe Satrianim, Tori Amos czy Tracy Chapman. Po sześciu albumach w quartecie i kwintecie, Manu Katché powraca z nowym, elektrycznym trio! Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych bębniarzy we współczesnym jazzie. Jego specyficzny styl gry, genialna mieszanka elegancji i mocy stanowią jego bardzo precyzyjną wizytówkę. Jego muzyka charakteryzuje się dokładnością, unikalnym przepływem i głęboką wrażliwością na klimat, w którym powstaje. Katché jest geniuszem dwóch sfer: z jednej strony niesamowity perkusista, a z drugiej wielki kompozytor i kapelmistrz. Artysta stworzył Trio z artystami, z którymi dzieli muzyczne wyczucie i swobodę gry. Na basie zagra Jerome Regard, natomiast na gitarze spotkamy się z Jimem Grandcampem.