początek strony

Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE DLA NAJMŁODSZYCH (od 0 do 6 lat)

Nazwa MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE DLA NAJMŁODSZYCH (od 0 do 6 lat)
Rodzaj wydarzenia Inne
Data wydarzenia 2017-11-26
Godzina 15:30
Miejsce RCK Raciborski Dom Kultury ul. Chopina 21
Organizator - Opis

RCK zaprasza na pierwszy w nowym sezonie koncert w cyklu „Maluchy w krainie dźwięku”. Dla najmłodszych - niemowląt, maluszków i przedszkolaków przygotowano atrakcyjny program muzyczny i inspirowane nim zabawy.


„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są wg teorii amerykańskiego psychologa muzyki - prof. Edwina E. Gordona.


W myśleniu gordonowskim ważne miejsce zajmuje uczenie się poprzez kontrast i różnicowanie, dlatego w listopadowym koncercie „Maluchy…” wyruszą w zaskakującą różnorodnymi klimatami i rytmami muzyczną podróż do Włoch i Hiszpanii. W urozmaiconej zabawą podróży towarzyszyć im będą muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy pod przewodnictwem Doroty Banaś.


Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyjać będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń.  Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach publiczność usiądzie wspólnie z muzykami. Także czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie jest okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.


Bilety w cenie 25 zł – dorośli, 15 zł – dzieci . Honorowane raciborskie karty: ,,SENIOR 60+'' ,,Rodzina +''