Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-03-03

2017-12-15II wojna światowa i czasy powojenne

2018-03-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy we wszystkich filiach i oddziałach.

2018-03-03GWOLI JAKIEJŚ TAJEMNICY w wykonaniu Teatru TETRAEDR

Godzina:
17:00

GWOLI JAKIEJŚ TAJEMNICY - spektakl w wykonaniu Teatru TETRAEDR  na podstawie Pamiętnika Stefana Czarnieckiego - Witolda Gombrowicza.

Młodzi aktorzy zmierzyli się z wymagającym przewodnikiem jakim jest Witold Gombrowicz po świecie natury człowieka - pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier. Aktorzy żonglują według sprzecznych uczuć, oczarowania i nieporozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia ,,przynależności''. Przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek.

Obsada:  Oliwia Urbanowska, Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Kuba Tabor, Łukasz Czogalik, Radek Wróbel, Marcin Franaszek.

Reżyseria : Grażyna Tabor

Premiera spektaklu - 25.03.2017r

Udział Teatru ze spektaklem w festiwalach i przeglądach:

- VIII Festiwl Młodości Teatralnej LAKNIENIA 2017 w Goleniowie - I miejsce

- XIX Festiwal Sztuki Teatralnej w Rybniku - I nagroda

- 44 Wadowickie Spotkania Teatralne ZGRAJA - II miejsce, Maska Młodych, nagroda akorska dla Agnieszki Rajdy.

- Festiwal Tatralny KRZYKOWISKO - Grand Prix

- Ogólnopolski Festiwal Młodych  ALCHEMIA teatru  OFMAT w Krakowie - II miejsce

- XXXV Ogólnopolski Przegląd Teatralny PROSCENIUM w NYSIE - I miejsce, nagroda aktorska dla Agnieszki Rajdy

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie https://biletyna.pl/event/sector/id/143118