Kalendarium wydarzeń

2017-12-15II wojna światowa i czasy powojenne

2018-03-31Powiatowy Konkurs Plastyczny

Godzina:

Powiatowy Konkurs Plastyczny został objęty patronatem Starosty Raciborskiego.

2018-05-01Racibórz Prozą Zaczarowany „A jeśli to miłość?”

IV edycja Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, którego celem jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie naszego miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą. W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowana zostanie praca napisana prozą (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu), zawierająca historię miłosną związaną z Raciborzem. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 lat. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl i www.raciborz.pl

2018-05-10PTASIE OPOWIEŚCI - spektakl dla dzieci w wykonaniu grupy teatralnej MAŁE MIODZIO

10:00

Sektakl "Ptasie opowieści" to interpretacja znanego wiersza Juliana Tuwima w wykonaniu grupy teatralnej Małe Miodzio z RCK w ramach cyklu Dziecięca Scena Teatralna. Mali aktorzy pokażą własne spojrzenie na ptasi świat. Zabawna historia doprawiona kolorowymi kostiumami przysparza sporo zabawy najmłodszym aktorom i mamy nadzieje, że przykuje uwagę małego i dużego widza. Jest to pierwszy spektakl grupy, którą tworzą dzieci od 4 do 8 lat.

Instruktor grupy i reżyseria spektaklu: Monika Kubica-Skaba

Scenariusz: na podstawie wiersza Juliana Tuwima

Obsada: Alicja Kaczmarczyk, Emilia Myszakowska, Emilia Ratuś, Fabian Lenard, Kamila Drzymała, Karolina Opiela, Katarzyna Kobylańska, Liliana Płonka, Magdalena Opiela, Maya Szembel, Miłosz Warchoł, Oliwia Bałys, Wiktoria Brent, Zofia Kostera, Zofia Rychlik, Zuzanna Rabenda.

Honorowane racborskie karty:,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

2018-05-10Dzień Książki Sportowej

16:30
Interesujesz się sportem? Czytasz o nim książki, a może chciałbyś rozpocząć? Masz w domu książki o tematyce sportowej? Przyjdź i podziel się wrażeniami z lektury! Filia nr 8 zaprasza na spotkanie z książką sportową wszystkich sympatyków literatury sportowej niezależnie od wieku.

2018-05-10Rowerem wokół Matterhorn - slajdowisko Zbigniewa Kręcisza

16:30
Spotkanie podróżnicze Zbigniewa Kręcisza-relacja z podróży rowerem szlakami alpejskimi.

2018-05-10TWÓJ VINCENT - seans filmowy w ramach DKF PULS (2D/napisy)

18:00

,,Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

2018-05-10Konkurs Gwary Śląskiej

9:30
Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty Raciborskiego adresowany do dzieci i młodzieży z Raciborza i Powiatu Raciborskiego. Celem konkursu jest kształtowanie tożsamości i świadomości regionalnej uczestników, poprzez popularyzację śląskiego dziedzictwa kulturowego oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www.biblrac.pl