Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-06-15

2018-05-01Racibórz Prozą Zaczarowany „A jeśli to miłość?”

IV edycja Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, którego celem jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie naszego miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą. W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowana zostanie praca napisana prozą (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu), zawierająca historię miłosną związaną z Raciborzem. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 lat. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl i www.raciborz.pl

2018-06-01Konkurs fotograficzny „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego”

Centrum Edukacji Ekologicznej MiPBP oraz Urząd Miasta Racibórz ogłaszają konkurs na fotografię przedstawiającą ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych. Szczegółowy regulamin na www.biblrac.pl.

2018-06-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy we wszystkich filiach i oddziałach.

2018-06-15DNI RACIBORZA

szczegóły wkrótce

2018-06-15Jarmark św. Marcelego

2018-06-15Kurs arterapii w GCK w Nędzy

10:00

Gminne Centrum Kultury w Nędzy 15-17 czerwca organizuje kurs arterapii I i II stopnia.

Kurs jest przeznaczony dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, instruktorów i terapeutów, którzy pracują z dziećmi z innymi potrzebami rozwojowymi – z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi, z rodzin w kryzysie, z dysfunkcjami psychofizycznymi, z dziećmi z nowotworem. Dzieci, dla których rozwój, edukacja i terapia ma być przyjemnością a nie przymusem.

PROGRAM SZKOLENIA (20 godzin zegarowych):

I stopień
- poziomy w pracy arteterapeutycznej;
- istotne funkcje mózgu w pracy z dzieckiem;
- skuteczność komunikowania się z dzieckiem;
- działanie poza schematem czyli kreatywność;
- ścieżka emocjonalna jako dominanta w rozwoju;
- istota kolorów w pracy z dzieckiem;
- relaksacja, synchronizacja półkul mózgowych;
- twórcze malowanie i rysowanie;
- rysunek (diagnoza, interpretacja, terapia, leczenie);
- mandala relaksacyjna, diagnozująca, koncentrująca, lecznicza;
- drama, techniki dramowe w edukacji i terapii;
- teatr jako forma pracy edukacyjnej i terapeutycznej (teatr cieni, teatr dziur, czarny teatr, maska);
- rola lalki w edukacji i terapii;
- kotwice arteterapeutyczne;

II stopień:
- stymulacja sensoryczna poprzez plastykę (prezentacja technik);
- diagnoza dominacji półkul mózgowych poprzez rysunek;
- synchronizacja półkul poprzez rysunek i techniki teatralne;
- mandala – cztery schematy ukierunkowane na interpretację;
- drama w procesie terapii;
- komunikacja pozawerbalna poprzez techniki teatralne;
- teatr forum;
- elementy psychodramy;
- maska w procesie terapii;

Warsztat zawiera wiele elementów pracy z nadwrażliwością dotykową i stymulacją zmysłu dotyku poprzez techniki plastyczne, dramowe, teatralne.

Terminy kursu:
15.06 (piątek) – godz.16.00 ( 4 godz.)
16.06 ( sobota) – godz.10.00 – 18.00 (8 godz.)
17.06 (niedziela) – godz.10.00 – 18.00 (8 godz.)

UCZESTNICY OTRZYMAJĄ CERTYFIKATY UDZIAŁU OŚRODKA ARTYSTYCZNO – EDUKACYJNEGO KORART, KTÓRY POSIADA WPIS DO REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH.

KURS PRZEPROWADZI KORYNA OPALA – RYBKA
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, teatrolog, aktorka, artekinezjolog, arteterapeuta, specjalista ds. edukacji artystycznej, trener technik kreatywnego myślenia, terapeuta w zakresie zaburzeń sensomotorycznych, specjalista komunikacji pozawerbalnej, terapeuta Gentle Bio-Energetics. Od dwudziestu lat wykorzystuje sztukę w procesie edukacji, terapii rozwoju i diagnozy. W swojej pracy traktuje dziecko w sposób holistyczny. Pracuje z dziećmi i dorosłymi z wyzwaniami w rozwoju, z rodzin zagrożonych patologią. Zajmuje się edukacją twórczą w szkołach i przedszkolach. Jest terapeutą Międzynarodowego Instytutu Neurokinezjologii dr Swietłany Masgutowej. Wykładowca kilku uczelni w Polsce. Jest kierownikiem artystycznym i terapeutą Instytutu Rozwoju Dziecka w Indiach. Prowadzi autorskie zajęcia i szkolenia w Polsce, Niemczech, Włoszech, Singapurze, USA i Indiach. Autorka książki „Sztuka, która pomaga dzieciom”. http://metodakorart.pl/

INFORMACJE DODATKOWE:
Koszt kursu ARTETERAPII I i II stopnia – 300 zł.
Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie (nr tel. 506 14 1 501 i 32 410 47 70) i drogą mailową: e-mail: [email protected].

Zaliczka w kwocie 100 zł prosimy wpłacać na konto 78 1050 1344 1000 0090 3008 9438 do 1.06.2018 r. Pozostałą kwotę prosimy wpłacić do 15 czerwca 2018 roku w kasie Gminnego Centrum Kultury najpóźniej przed rozpoczęciem kursu.

Gminne Centrum Kultury wystawia rachunki.

2018-06-15Warsztaty rękodzieła

14:00

Warsztaty dla dzieci od 8 do 10 lat. Wykonamy breloczki z włóczki i kolorowego papieru. Naszą inspiracją będzie książka „Akademia pomysłów. Zrób to sam” Ewy Kędzior.

2018-06-15Warsztaty rękodzieła

14.00

2018-06-15Pograjmy razem! Klub Gier Planszowych

15:00-21:00

Lubisz gry, a nie masz z kim grać? Chcesz kreatywnie spędzić czas po lekcjach lub pracy – niekoniecznie siedząc przed TV lub komputerem? Te spotkania są dla Ciebie! Organizator zapewnia pokaźny zbiór planszówek, ale oczywiście każdy może przynieść ulubioną grę.

2018-06-15Pograjmy razem! Klub Gier Planszowych

15.00