Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-06-23

2018-05-01Racibórz Prozą Zaczarowany „A jeśli to miłość?”

IV edycja Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, którego celem jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie naszego miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą. W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowana zostanie praca napisana prozą (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu), zawierająca historię miłosną związaną z Raciborzem. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 lat. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl i www.raciborz.pl

2018-06-01Konkurs fotograficzny „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego”

Centrum Edukacji Ekologicznej MiPBP oraz Urząd Miasta Racibórz ogłaszają konkurs na fotografię przedstawiającą ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych. Szczegółowy regulamin na www.biblrac.pl.

2018-06-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy we wszystkich filiach i oddziałach.

2018-06-22Bezpłatny maraton fitness w ośrodku Aquabrax

18:30

2018-06-22Wielka liga młodych czytelników: Nocka wakacyjnych duchów

19:00

Spotkanie z dziećmi przedszkolnymi na terenie biblioteki nocną porą, w ramach projektu dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2018-06-22Wielka liga młodych czytelników: Nocka wakacyjnych duchów

19.00

2018-06-23Górki Cup 2018

To wydarzenie sportowe, które przez uczestników jest bardzo chwalone. - Życzyłbym sobie, by każdy turniej był tak dobrze zorganizowany - mówił w ubiegłym roku trener jednego z przyjezdnych zespołów. Górki Cup 2018 odbędzie się 23 czerwca. Wkrótce ruszają zapisy.

Najprawdopodobniej na turnieju uruchomione zostaną cztery kategorie wiekowe - roczniki 2004, 2007, 2010 i 2012, ale organizatorzy polecają śledzenie strony internetowej LKS Górki Śląskie i profilu FB. Tam regularnie publikowane będą wszystkie szczegóły.

Pomysł organizacji imprezy zrodził się kilka lat temu. - Podobny turniej miałem okazję zobaczyć kiedyś za granicą. Postanowiłem wydarzenie zorganizować w naszej gminie - opowiada prezes góreckiego LKS-u Arkadiusz Gronert.

Wydarzenie wpisało się już na dobre w kalendarz sportowych imprez - tegoroczna edycja będzie już szóstą. - Po ubiegłorocznej imprezie otrzymaliśmy wiele podziękowań od klubów, które zapowiadały swoje uczestnictwo w tym roku. Cieszymy się. Z roku na rok staramy się, żeby organizacja była jeszcze lepsza - mówi prezes. W tym roku organizatorzy chcieliby odpowiednio przygotować także swoje boisko treningowe, tak by można było rozgrywać kilka meczów jednocześnie.

W LKS Górki Śl. działa pięć piłkarskich drużyn - od kilkulatków do seniorów.

ZOBACZ WIDEO PROMUJĄCE GÓRKI CUP 2018: https://www.youtube.com/watch?v=kYndjhZylyA