Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-06-09

2018-05-01Racibórz Prozą Zaczarowany „A jeśli to miłość?”

IV edycja Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, którego celem jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie naszego miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą. W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowana zostanie praca napisana prozą (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu), zawierająca historię miłosną związaną z Raciborzem. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 lat. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl i www.raciborz.pl

2018-06-01Konkurs fotograficzny „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego”

Centrum Edukacji Ekologicznej MiPBP oraz Urząd Miasta Racibórz ogłaszają konkurs na fotografię przedstawiającą ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych. Szczegółowy regulamin na www.biblrac.pl.

2018-06-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy we wszystkich filiach i oddziałach.

2018-06-08Śląsk - KRAINA WIELU KULTUR

szczegóły - tutaj

2018-06-09Mecz LKS Górki Śl. - Naprzód Czyżowice II

17:00

Klub LKS Górki Sląskie zaprasza na mecze piłkarskie seniorów klasy "B" na boisku w Górkach Sl. przy ul. Ofiar Oświęcimskich 2.

21.04.2018 godz. 16.00 LKS Naprzód 37 Krzyżkowice
03.05.2018 godz. 17.00 KS Przyszłość Rogów II
05.05.2018 godz. 17.00 LKS Owsiszcze
19.05.2018 godz. 17.00 LKS Ocice
31.05.2018 godz. 14.00 LKS Gamow
09.06.2018 godz. 17.00 Naprzód Czyżowice II

2018-06-09Noc Bibliotek „Kresowiacy na ziemi raciborskiej”

18.00
Noc bibliotek-ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką i przyrodą. W programie Nocy Bibliotek: - spotkanie z Prof. Dr hab. Stanisławem Nicieją-polskim historykiem, byłym rektorem Uniwersytetu Opolskiego, autorem książek „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”, „Lwowskie orlęta” czy „Lwów. Miasto zatartych granic”. -koncert zespołu akordeonowego z Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu pod opieką Wiesławy Lampert – Szczyry.

2018-06-09Kabaret ANI MRU MRU - OSTATNIE TAKIE TRIO

20:30

Bilety w cenie 60,- zł do nabycia w kasie RCK RDK oraz na stronach:

2018-06-09Kabaret ANI MRU MRU

20.30
"Ostatnie takie trio" to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku. Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy. Tytuł programu, pozornie zwiastujący zakończenie kariery, jest jedynie zapowiedzią powiększenia składu o grupę brazylijskich tancerek, prestidigitatora i kilku czołowych piłkarzy. "Ostatnie takie trio" to coś czego na pewno nie wolno przegapić...Czas trwania 1.45 min.