Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-07-01

2018-05-01Racibórz Prozą Zaczarowany „A jeśli to miłość?”

IV edycja Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, którego celem jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie naszego miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą. W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowana zostanie praca napisana prozą (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu), zawierająca historię miłosną związaną z Raciborzem. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 lat. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl i www.raciborz.pl

2018-06-01Konkurs fotograficzny „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego”

Centrum Edukacji Ekologicznej MiPBP oraz Urząd Miasta Racibórz ogłaszają konkurs na fotografię przedstawiającą ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych. Szczegółowy regulamin na www.biblrac.pl.

2018-07-01XIII Powiatowe i X Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych

2018-07-01LETNIA POTAŃCÓWKA Z RCK

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na Letnią Potańcówkę na Przystani Kajakowej nad Odrą, która odbędzie się w niedzielę, 1 lipca. Zaczynamy o godzinie 19:00.Usłyszymy największe przeboje  ostatnich dekad w wykonaniu zespołu TAKTON BAND z wokalistką Agatą Wyszyńską (laureatką Szansy na Sukces, X- Faktor, Bitwy na głosy).

Grupa muzyczno-artystyczna T A K T O N B A N D powstała w 1994 roku, dzięki czemu posiada bardzo duże doświadczenie sceniczne. Zespół stawia na ambitne aranżacje. Członkowie zespołu są w pełni świadomi swoich umiejętności i potrafią je przełożyć na znakomite brzmienie, oraz zadziwić słuchaczy niebanalnymi solówkami. Na scenie tworzą energetyczne show muzyczne, zarażając wszystkich wokół humorem i chęcią do wspólnej zabawy. Wielokrotnie stawali na jednej scenie z gwiazdami estrady (min. De Mono, Krzysztof Krawczyk, Zespół DŻEM, Ewelina Flinta, Maryla Rodowicz, Zespół BIG CYC). Cechą charakterystyczną zespołu, która wyróżnia go spośród innych, są znakomite wokale, świetni instrumentaliści, oraz szeroki i elastyczny repertuar, którego nie sposób spisać na jednej liście.