Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-11-16

2018-11-16„Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu raciborskiego” - wernisaż

16:00

Otwarcie wystawy pokonkursowej „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu raciborskiego”. Konkurs na fotografię przedstawiającą ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i Powiatu Raciborskiego organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej MiPBP oraz Urząd Miasta Racibórz.

2018-11-16Konkurs fotograficzny „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu raciborskiego”

16:00

2018-11-16Katarzyna Bonda - spotkanie autorskie

18:00

Katarzyna Bonda- najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a Okularnik – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 12 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie.