Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-11-23

2018-11-23Pograjmy razem! Klub Gier Planszowych

15:00 - 21:00

Lubisz gry, a nie masz z kim grać? Chcesz kreatywnie spędzić czas po lekcjach lub pracy – niekoniecznie siedząc przed TV lub komputerem? Te spotkania są dla Ciebie! Organizator zapewnia pokaźny zbiór planszówek, ale oczywiście każdy może przynieść ulubioną grę.

2018-11-23Warsztaty – tworzymy lampion

15:30
Warsztaty dla dzieci od 6 do 10 lat z zakresu prac plastycznych. Temat na listopad: nastrojowe lampiony.

2018-11-23Warsztaty – tworzymy lampion

15:30

2018-11-23Koncerty w ramach PalmJazz - Live Foyn Friis Quintet , KAREN EDWARDS

18:00

Koncerty w ramach PalmJazz

godz. 18.00 - Live Foyn Friis Quintet

godz. 20.00 - KAREN EDWARDS

Live Foyn Friis Quintet (NOR / CZ / SK) - zespół wziął nazwę od imienia i nazwiska utalentowanej, wykształconej w Tromso i Sztokholmie Norweżki, wokalistki Live Foyn Friis, która aktualnie mieszka w Danii. Na międzynarodowej scenie jazzowej zaistniała swoją osobistą, oryginalną odmianą  indie-jazzu. Krytyka jazzowa zafascynowała się najnowszym albumem, Live Foyn Friis with Strings, w którym sekcja smyczkowa subtelnie uzupełnia brzmienie. Już jej debiutancki album, Joy Visible, był nominowany do nagrody The Danish Jazz Album. Niedługo potem wspięła się na szczyt i zdobyła nagrody dla Młodego Jazzowego Kompozytora Roku w New Jazz Star. Live Foyn Friis Quintet koncertowali w Europie, USA i na Kubie. Sama wokalistka występowała z takimi artystami jak Brian Blade, John Scofield, Überjam Band, Thomas Morgan oraz Bobby McFerrin. Współpracuje również z gitarzystą Stianem Svenssonem oraz czołowymi czeskimi i słowackimi jazzmanami: saksofonistą Lubošem Soukupem), basistą Rastislavem Uhríkiem i perkusistą Matinem Novákiem.

KAREN EDWARDS  -  wokalistka, pianistka i kompozytorka. Urodzona w Południowej Karolinie artystka pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Od dzieciństwa więc muzyka soul i gospel stanowiła jej główną inspirację. Absolwentka uniwersytetu North Texas w klasie fortepianu, wielokrotnie nagradzana „Grammy Award for Jazz Performance”. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: David Bowie, Stevie Wonder, Peabo Bryson, Tonny Bennett, Pharoah Sanders czy Prince. Występowała w Nowym Jorku  i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych, gdzie oprócz koncertów zagrała także w kilku filmach muzycznych, również jako aktorka. Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia. Jej koncert to wspaniała uczta muzyczna połączona ze znakomitym show. Przez szereg lat współpracowała z Jarkiem Śmietaną i jego zespołem, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie i na Bliskim Wschodzie. Efektem tej muzycznej przyjaźni był album „Karen Edwards & Jarek Śmietana Everything Ice” (2002).

Bilety w cenie 50,- i 30,- (na dwa koncerty) do nabycia w kasach RCK oraz na stronie :

Honorowane sA raciborskie karty: ,,senior 60+'' i ,,Rodzina +''.

2018-11-23XXIV Konkurs Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia - Edycja Transgraniczna

8:00 - 20:00

Konkurs ten, odbywa się w naszej szkole od 1985 r. Głównym jego założeniem jest popularyzacja muzyki oraz sprawdzenie umiejętności młodych akordeonistów z terenu Polski oraz Czech.