Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-12-23

2018-12-03„Odkryj w sobie pasję”

Godzina:
14:00
Kontynuacja warsztatów dla dzieci i młodzieży mające na celu rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych metodą (m.in. quilling, filc). Tym razem tematem przewodnim będą zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym będziemy wykonywać kartki i ozdoby świąteczne na podstawie książek: Joanny Tołłoczko „Quilling”, Zabawy plastyczne dla dzieci” oraz Anny Krac „50 prac ręcznych na zimę”. Zapraszamy w każdy poniedziałek, wtorek i piątek.

2018-12-17FORTYFIKACJE ŚREDNIOWIECZNEGO RACIBORZA

Celem ekspozycji jest przedstawienie  wyników badań archeologicznych prowadzonych podczas odkrywania reliktów fortyfikacji miasta Raciborza w ostatnich latach. Miejskie umocnienia obronne powstały pod koniec XIII w., a od wieku XVIII ulegały systematycznej likwidacji związanej z rozwojem terytorialnym miasta. Podczas wykopalisk archeologicznych udało się odkryć pozostałości Bramy Wielkiej, Bramy Odrzańskiej oraz kilkunastu fragmentów miejskich murów obronnych zbudowanych z cegieł gotyckich.  Na wystawie zaprezentowana została dokumentacja fotograficzna i rysunkowa z powyższych odkryć oraz pozyskane podczas tych prac zabytki ruchome (w tym militaria).