Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2018-12-08

2018-12-03„Odkryj w sobie pasję”

Godzina:
14:00
Kontynuacja warsztatów dla dzieci i młodzieży mające na celu rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych metodą (m.in. quilling, filc). Tym razem tematem przewodnim będą zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym będziemy wykonywać kartki i ozdoby świąteczne na podstawie książek: Joanny Tołłoczko „Quilling”, Zabawy plastyczne dla dzieci” oraz Anny Krac „50 prac ręcznych na zimę”. Zapraszamy w każdy poniedziałek, wtorek i piątek.

2018-12-06Jarmark Bożonarodzeniowy

szczegóły -tutaj

2018-12-08STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

Godzina:
18:00

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Najnowsza płyta SDM zatytułowana Blizny czasu jest kolejną intymną opowieścią lidera grupy, wysnutą z wnikliwych obserwacji samego siebie. Powstałą w zgodzie z własnym sumieniem artysty oraz wedle subiektywnych kanonów mądrości i piękna. Poza wszelkim możliwym wpływem i opiniotwórczym obiegiem.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.