Celem ekspozycji jest przedstawienie wyników badań archeologicznych prowadzonych podczas odkrywania reliktów fortyfikacji miasta Raciborza w ostatnich latach. Miejskie umocnienia obronne powstały pod koniec XIII w., a od wieku XVIII ulegały systematycznej likwidacji związanej z rozwojem terytorialnym miasta. Podczas wykopalisk archeologicznych udało się odkryć pozostałości Bramy Wielkiej, Bramy Odrzańskiej oraz kilkunastu fragmentów miejskich murów obronnych zbudowanych z cegieł gotyckich. Na wystawie zaprezentowana została dokumentacja fotograficzna i rysunkowa z powyższych odkryć oraz pozyskane podczas tych prac zabytki ruchome (w tym militaria).
Konkurs skierowany do uczniów klas Szkół Podstawowych. Aby wziąć w nim udział trzeba mieć konto czytelnicze w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz aktywnie wypożyczać i czytać książki.
Każdy uczestnik otrzymuje tzw. „książkometr” w którym 1cm=1 książka. 10 najaktywniejszych czytelników otrzyma nagrody książkowe. Podsumowanie konkursu w maju. Szczegóły w EURECE.
Czy w ubiegłym roku przeczytałeś jakąś interesującą książkę? Która z nowości wydawniczych zasługuje według Ciebie na tytuł najlepszej? Raciborska biblioteka zaprasza do udziału w Plebiscycie na Książkę Roku 2018.
Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?
Wszystkich, którzy nie posiadają konta na Facebooku, zapraszamy do wypełnienia formularzy w dowolnym oddziale lub filii biblioteki. Szczegóły na www.biblrac.pl
Warsztaty dla dzieci od lat 7 do 12 lat rozwijające umiejętności manualne i plastyczne. W styczniu uczestnicy wykonają portrety swoich dziadków z wykorzystaniem kolorowego papieru, serwetek i kredek a inspiracją będzie książka „Robótki na różne okazje”. Nie zabraknie czytania oczywiście nawiązującego do tematu warsztatów: uczestnicy wysłuchają fragmentu książki „Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie” Doroty Terakowskiej.
Spotkanie otwarte prowadzone przez nauczyciela ze szkoły językowej FOX School dla dzieci od lat 3. W styczniu zabawy językowe z bajką w języku angielskim
Klawisze Dostępności
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H