Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2019-01-02

2018-12-17FORTYFIKACJE ŚREDNIOWIECZNEGO RACIBORZA

Celem ekspozycji jest przedstawienie  wyników badań archeologicznych prowadzonych podczas odkrywania reliktów fortyfikacji miasta Raciborza w ostatnich latach. Miejskie umocnienia obronne powstały pod koniec XIII w., a od wieku XVIII ulegały systematycznej likwidacji związanej z rozwojem terytorialnym miasta. Podczas wykopalisk archeologicznych udało się odkryć pozostałości Bramy Wielkiej, Bramy Odrzańskiej oraz kilkunastu fragmentów miejskich murów obronnych zbudowanych z cegieł gotyckich.  Na wystawie zaprezentowana została dokumentacja fotograficzna i rysunkowa z powyższych odkryć oraz pozyskane podczas tych prac zabytki ruchome (w tym militaria).

2019-01-01Konkurs czytelniczy „Książka na metry”

Konkurs skierowany do uczniów klas Szkół Podstawowych. Aby wziąć w nim udział trzeba mieć konto czytelnicze w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz aktywnie wypożyczać i czytać książki.

Każdy uczestnik otrzymuje tzw. „książkometr” w którym 1cm=1 książka. 10 najaktywniejszych czytelników otrzyma nagrody książkowe. Podsumowanie konkursu w maju. Szczegóły w EURECE.