Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2019-02-28

2019-01-01Konkurs czytelniczy „Książka na metry”

Konkurs skierowany do uczniów klas Szkół Podstawowych. Aby wziąć w nim udział trzeba mieć konto czytelnicze w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz aktywnie wypożyczać i czytać książki.

Każdy uczestnik otrzymuje tzw. „książkometr” w którym 1cm=1 książka. 10 najaktywniejszych czytelników otrzyma nagrody książkowe. Podsumowanie konkursu w maju. Szczegóły w EURECE.

2019-02-01Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom”

„Lody na patyku”, „Placek”, „Gdyby tygrysy jadły irysy” czy „Kurcze blade”. Wiersze Wandy Chotomskiej bawią pokolenia! W 90. rocznicę urodzin pisarki, raciborska biblioteka zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, którego przedmiotem będzie wykonanie pracy plastycznej, komputerowej, pacynki czy kukiełki nawiązującej do twórczości Wandy Chotomskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 marca. Szczegółowy regulamin na stronie www.biblrac.pl.

2019-02-01Mała książka - Wielki Człowiek

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każde dziecko z rocznika 2016, które odwiedzi jedną z filii raciborskiej biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Pakiety są dostępne w filiach i oddziałach MiPBP w Raciborzu. Projekt jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2019-02-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy we wszystkich filiach i oddziałach.

2019-02-28Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

Godzina:

Dobra książka, herbata i ciekawa dyskusja.

Książka na luty: „Wrota obelisków” N.K. Jemisin.

Nastaje Sezon, a ludzkość pogrąża się w długiej, zimnej nocy. Essun – kiedyś opiekuńcza matka, obecnie mścicielka – znalazła schronienie, nie zdołała jednak odszukać córki. Spotyka dziesięciopierściennika Alabastra, który ma do niej prośbę. Jeśli Essun ją spełni, los Bezruchu zostanie przypieczętowany na zawsze. Daleko stamtąd jej córka, Nassun, rośnie w siłę, a jej wybory mogą doprowadzić do rozerwania świata.

2019-02-28BLUES COMBO Koncert Jimmy Burns’ Birthday Party

Godzina:
18.00
W czwartkowy wieczór 28 lutego zapraszamy mieszkańców powiatu do sali konferencyjnej na Zamek Piastowski w Raciborzu na koncert Jimmy Burns’ Birthday Party „Blues Combo”. Przed publicznością wystąpią Jimmy Burns (USA) & Guitar Mark (Polska). Początek o godz. 18.00, wstęp wolny – kołaczyk + lampka wina gratis! Zaproszenia dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim. Organizatorem wydarzenia jest Son House Gospel Blues Society a współorganizatorem Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.