Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2019-03-29

2019-01-01Konkurs czytelniczy „Książka na metry”

Konkurs skierowany do uczniów klas Szkół Podstawowych. Aby wziąć w nim udział trzeba mieć konto czytelnicze w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz aktywnie wypożyczać i czytać książki.

Każdy uczestnik otrzymuje tzw. „książkometr” w którym 1cm=1 książka. 10 najaktywniejszych czytelników otrzyma nagrody książkowe. Podsumowanie konkursu w maju. Szczegóły w EURECE.

2019-03-01Nela. Mała reporterka. Konkurs wiedzy

Konkurs wiedzy z dwóch pierwszych tomów serii książek „Nela. Mała reporterka”: „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na 3 kontynentach”. Konkurs odbędzie się 10 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Zgłoszenia przyjmowane są w każdej filii i oddziale MiPBP w Raciborzu do 5 kwietnia.

2019-03-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy we wszystkich filiach i oddziałach.

2019-03-29Piracka Noc z Andersenem

Godzina:
19:00
Całonocne spotkanie dla dzieci 7-11. W programie m.in. poszukiwanie skarbu, pirackie zabawy i łamigłówki, głośne czytanie „morskich opowieści” i oczywiście wyczekiwane przez wszystkich spanie w bibliotece. Zgłoszenia do 22 marca we wszystkich oddziałach i filiach. Liczba miejsc ograniczona.