Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2019-03-09

2019-01-01Konkurs czytelniczy „Książka na metry”

Konkurs skierowany do uczniów klas Szkół Podstawowych. Aby wziąć w nim udział trzeba mieć konto czytelnicze w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz aktywnie wypożyczać i czytać książki.

Każdy uczestnik otrzymuje tzw. „książkometr” w którym 1cm=1 książka. 10 najaktywniejszych czytelników otrzyma nagrody książkowe. Podsumowanie konkursu w maju. Szczegóły w EURECE.

2019-02-01Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom”

„Lody na patyku”, „Placek”, „Gdyby tygrysy jadły irysy” czy „Kurcze blade”. Wiersze Wandy Chotomskiej bawią pokolenia! W 90. rocznicę urodzin pisarki, raciborska biblioteka zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, którego przedmiotem będzie wykonanie pracy plastycznej, komputerowej, pacynki czy kukiełki nawiązującej do twórczości Wandy Chotomskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 marca. Szczegółowy regulamin na stronie www.biblrac.pl.

2019-03-01Nela. Mała reporterka. Konkurs wiedzy

Konkurs wiedzy z dwóch pierwszych tomów serii książek „Nela. Mała reporterka”: „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na 3 kontynentach”. Konkurs odbędzie się 10 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Zgłoszenia przyjmowane są w każdej filii i oddziale MiPBP w Raciborzu do 5 kwietnia.

2019-03-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy we wszystkich filiach i oddziałach.

2019-03-01Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty? Rodzinny konkurs wiedzy „Mary Poppins” P. L. Travers

Godzina:
10:00
Jak wygląda wymarzona niania? Dla Michasia, Janeczki i Bliźniąt nie ma to wielkiego znaczenia. O wiele istotniejsze jest to, by miała w sobie to coś, coś, co zamienia każdy szary dzień w wizytę w wesołym miasteczku. Raciborska biblioteka zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie wiedzy na temat książki „Mary Poppins” P. L. Travers. Uczestnikiem Konkursu może być drużyna rodzinna dwu lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane do 21 marca. Szczegółowy regulamin na stronie www.biblrac.pl

2019-03-09Raciborski Klub Fantastyki „Bastion”

Godzina:
15:00-21.00
W soboty wnętrze biblioteki wypełnia gwar głosów i stukot kostek, a na stołach zobaczyć można kolorowe plansze, karty i figurki. Zapraszamy wszystkich amatorów fantastycznej literatury czy filmu, gier planszowych i komputerowych, sesji RPG oraz larpów na spotkania Raciborskiego Klubu Fantastyki "Bastion". Gry, dyskusje, prelekcje – to tylko część propozycji na fantastyczną sobotę!