Kalendarium wydarzeń

2020-04-0515. Powiatowy Konkurs na Ozdobę Wielkanocną - ODWOŁANY

Godzina:
15.00
Muzeum w Raciborzu już po raz XV organizuje Powiatowy Konkurs na Ozdobę Wielkanocną. Udział w konkursie przyczynia się do podtrzymywania dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Cieszy fakt, że na konkurs zgłaszanych jest coraz więcej prac wykonanych zgodnie z miejscowymi tradycjami. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, podopiecznych świetlic, domów kultury, stowarzyszeń i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu raciborskiego. Każdy uczeń może przedstawić na konkurs po jednej pracy w każdej z kategorii, wykonanej indywidualnie w dowolnej technice (szczególnie doceniane przez jury konkursowe są tradycyjne metody wykonania palm i jajek wielkanocnych – technika rytownicza, batikowa i oklejanie sitowiem oraz palmy przygotowane z tradycyjnych materiałów). Uroczyste posumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie okolicznościowej wystawy nastąpi w Muzeum w Raciborzu, przy ul. Gimnazjalnej 1 w dniu 5.04.2020 r. (Niedziela Palmowa) o godz. 15.00, na które zapraszamy wszystkich uczestników konkursu i opiekunów.