Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2020-08-22

2020-08-21Piknik na Grodzie

15.00
Ponieważ nie udało się nam zorganizować w tym roku XI Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego, na osłodę przed przyszłoroczną imprezą proponujemy Piknik na Grodzie ze średniowieczem w tle. Zapraszamy odtwórców i rzemieślników (e-mail: [email protected]) oraz mieszkańców Raciborza i okolic do wspólnej zabawy na Raciborskim Grodzie w Arboretum Bramy Morawskiej. Parę informacji o imprezie: Dla rekonstruktorów: jest ona zlotem drużyn wczesnośredniowiecznych, na którym bez szczegółowego godzinowego programu pobawimy się we wspólnym gronie. Dla publiczności: obozowisko średniowieczne będzie otwarte dla zwiedzających po wyznaczonych ścieżkach. W sobotę przygotujemy 3 godzinny program gier i zabaw dla dzieci. Uczestnictwo w imprezie oznacza zaakceptowanie regulaminu dostosowanego do panującej sytuacji epidemiologicznej, ze względu na dynamikę zmian w przepisach, regulamin zostanie opublikowany do 1 tygodnia przed imprezą. Przedsięwzięcie odbywa się przy udziale środków powiatu oraz zostało objęte patronatem starosty raciborskiego.

2020-08-22XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble 2020 (Mistrzostwa Regionów – Południe)

11.00
W dniach 22-23 sierpnia 2020 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się 11./ edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Raciborza w Scrabble 2020 (Mistrzostwa Regionów – Południe) Harmonogram: Sobota, 22 sierpnia (7 rund) 11:00 — rozpoczęcie turnieju 14:00-15:30 — przerwa obiadowa 19:30 — zakończenie gier Niedziela, 23 sierpnia (6 rund) 9:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek 15:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju Wpisowe 25 zł za dzień członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie) debiutanci — bez opłat Przedsięwzięcie odbywa się przy udziale środków powiatu oraz zostało objęte patronatem starosty raciborskiego.

2020-08-22Kino plenerowo-samochodowe na Zamku Piastowskim w Raciborzu

21.30
W najbliższą sobotę 22 sierpnia zapraszamy na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu na drugą odsłonę kina plenerowo-samochodowego. Godz. 21.30 film pt. „Pomiędzy słowami” Godz. 24.00 film pt. „Teoria wszystkiego” Bilety (na jeden seans): 20,00 zł za samochód 10,00 zł za leżak Uwaga! Odbiór dźwięku będzie możliwy przez radio samochodowe (na miejscu podamy częstotliwość) – należy mieć sprawny odbiornik. Dla osób na leżakach (leżaki zapewniają organizatorzy) nagłośnienie plenerowe. Podczas seansu obowiązują maseczki, które będziemy sprawdzać przy wejściu. Bramy Zamku Piastowskiego otwieramy o godz. 20.30. Organizatorami wydarzenia są: Powiat Raciborski, Zamek Piastowski w Raciborzu, Miasto Racibórz oraz Jay Dee Club & Lounge.