Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2020-10-17

2020-10-12I Powiatowy Konkurs Krajoznawczy "Ameryka Łacińska w Lapbooku"

Założenia ogólne: 1. Organizatorem I Powiatowego Konkursu kulturoznawczego o Ameryce Łacińskiej jest Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu. 2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. 3. Językiem konkursu jest język polski. 4. Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie lapbooka na temat wybranego kraju hiszpańskojęzycznego Ameryki Południowej. Lapbook - to teczka tematyczna i interaktywna stworzona z kartki A3. Teczka przypomina papierowy teatrzyk i pozwala na wykorzystanie kreatywności i pomysłowości uczniów. II. Cele konkursu: 1. Podnoszenie poziomu wiedzy o Krajach Ameryki Łacińskiej. 2. Rozwijanie zainteresowań językiem hiszpańskim. 3. Zapoznanie uczniów z kulturą, geografią i historią Ameryki Łacińskiej. 4. Motywowanie do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu języka hiszpańskiego i wiedzy ogólnej. Konkurs pod patronatem Starostwa Powiatowego Racibórz oraz Ambasady Argentyńskiej w Warszawie. Na laureatów czekają ciekawe nagrody !

2020-10-17III edycja Ekstremalnego Zwiedzania Zamku Pistowskiego w Raciborzu

Godzina:
16.00

Jest to niebywała okazja zobaczyć miejsca i historie, do których tylko nieliczni na co dzień mają dostęp. Zajrzymy do krypty, piwnicy, jak i poznamy historię pewnego strychu.

Będą dwa wejścia, o godz. 16.00 i 17.00. Przy czym, na każde wejście możewejść maksymalnie 20 osób. Bilety w cenie 10 zł do kupienia od wtorku 29 września 2020 r. w Punkcie Informacji Turystycznej, przy ul. Zamkowej 2.