Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2020-10-24

2020-10-12I Powiatowy Konkurs Krajoznawczy "Ameryka Łacińska w Lapbooku"

Założenia ogólne: 1. Organizatorem I Powiatowego Konkursu kulturoznawczego o Ameryce Łacińskiej jest Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu. 2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. 3. Językiem konkursu jest język polski. 4. Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie lapbooka na temat wybranego kraju hiszpańskojęzycznego Ameryki Południowej. Lapbook - to teczka tematyczna i interaktywna stworzona z kartki A3. Teczka przypomina papierowy teatrzyk i pozwala na wykorzystanie kreatywności i pomysłowości uczniów. II. Cele konkursu: 1. Podnoszenie poziomu wiedzy o Krajach Ameryki Łacińskiej. 2. Rozwijanie zainteresowań językiem hiszpańskim. 3. Zapoznanie uczniów z kulturą, geografią i historią Ameryki Łacińskiej. 4. Motywowanie do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu języka hiszpańskiego i wiedzy ogólnej. Konkurs pod patronatem Starostwa Powiatowego Racibórz oraz Ambasady Argentyńskiej w Warszawie. Na laureatów czekają ciekawe nagrody !

2020-10-24„MAKRAMA. KROK PO KROKU”

Godzina:
10.30
warsztaty z tworzenia makramy, w trakcie których uczestnicy stworzą prawdziwe dzieła sztuki za pomocą jedynie sznurka i rąk poprowadzi Grzegorz Witek. Odbędą się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Przypominamy o obowiązkowym zasłanianiu nosa i ust na terenie całego Zamku Piastowskiego, zarówno w pomieszczeniach otwartych, jak i zamkniętych.

2020-10-24 Kino plenerowo-samochodowe na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Godzina:
20.00
W najbliższą sobotę 24 października zapraszamy na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu na kolejną odsłonę kina plenerowo-samochodowego. Tym razem to Wy wybraliście filmy, jakie Wam pokażemy w sobotni wieczór. Organizatorami wydarzenia są: Powiat Raciborski, Zamek Piastowski w Raciborzu, Miasto Racibórz oraz Jay Dee Club & Lounge. Wstęp jest płatny. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Poznajcie szczegóły! Godz. 20.00 film pt. „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” Godz. 22.30 film pt. „Wciąż ją kocham” Bilety: 20,00 zł za samochód Uwaga! Odbiór dźwięku będzie możliwy przez radio samochodowe (na miejscu podamy częstotliwość) – należy mieć sprawny odbiornik. Podczas seansu obowiązują maseczki, które będziemy sprawdzać przy wejściu. Bramy Zamku Piastowskiego otwieramy o godz. 19.30.