Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2020-10-03

2020-10-03Konferencja "Porozmawiajmy o autyzmie"

Godzina:
10.00-13.00
Konferencja dedykowana rodzicom, opiekunom osób ze spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami, a także specjalistom - nauczycielom, terapeutom i pracownikom socjalnym. Tematem przewodnim będzie : diagnoza i co dalej ? ; edukacja włączająca; bezpieczny start w dorosłość - w kontekście aktualnych rozwiązań systemowych oraz rzeczywistej sytuacji rodzin osób ze spektrum autyzmu. Zagadnienia poruszane w czasie konferencji : obowiązki, prawa, przywileje, możliwości, rozwiązania systemowe w praktycznym podejściu; merytoryczny i praktyczny wymiar orzeczeń i procesu orzekania; realizacja zaleceń z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego w placówce edukacyjnej; proces organizowania edukacji "na miarę potrzeb"; przeciwdziałanie dyskryminacji uczniów ze SPE w szkole; dobre praktyki; studium przypadku. Prowadzenie : członkowie Fundacji "AutismTeam" : 1. Agnieszka Warszawa : prezes Fundacji; informatyk medyczny, dorosła osoba z Zespołem Aspergera, 2. Sylwia Mądra : menadżerka zasobów ludzkich, współinicjatorka Inicjatywy Obywatelskiej "Chcemy Całego Życia !", 3. Jan Gawroński : samorzecznik osób ze spektrum autyzmu, aktor grupy teatralnej "Autentyczni Artyści", społecznik, 4. Dr Michał T. Handzel OSPPE - Institutum Investigationis Scovorodianum przy Fundacji AutismTeam, osoba dorosła z Zespołem Aspergera Przedsięwzięcie odbywa się przy wsparciu finansowy powiatu oraz pod patronatem starosty raciborskiego.