Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2020-11-01

2020-10-12I Powiatowy Konkurs Krajoznawczy "Ameryka Łacińska w Lapbooku"

Założenia ogólne: 1. Organizatorem I Powiatowego Konkursu kulturoznawczego o Ameryce Łacińskiej jest Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu. 2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. 3. Językiem konkursu jest język polski. 4. Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie lapbooka na temat wybranego kraju hiszpańskojęzycznego Ameryki Południowej. Lapbook - to teczka tematyczna i interaktywna stworzona z kartki A3. Teczka przypomina papierowy teatrzyk i pozwala na wykorzystanie kreatywności i pomysłowości uczniów. II. Cele konkursu: 1. Podnoszenie poziomu wiedzy o Krajach Ameryki Łacińskiej. 2. Rozwijanie zainteresowań językiem hiszpańskim. 3. Zapoznanie uczniów z kulturą, geografią i historią Ameryki Łacińskiej. 4. Motywowanie do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu języka hiszpańskiego i wiedzy ogólnej. Konkurs pod patronatem Starostwa Powiatowego Racibórz oraz Ambasady Argentyńskiej w Warszawie. Na laureatów czekają ciekawe nagrody !