Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2021-05-15

2021-05-15Mistrzostw Szkół Sportowych w Pływaniu pod patronatem starosty raciborskiego

Godzina:
09.00

W zawodach mają prawo startu zawodnicy-uczniowie szkół podstawowych. I Kategoria-IV,V,VI klasa szkół podstawowych-rocznik 2008 i młodsi II Kategoria-VII, VIII klasa szkół podstawowych-rocznik 2007 i 20065.

Więcej informacji o zawodach dostępnych jest na stronie http://polswim.pl/sites/default/files/komunikat_szkoly_sportowe_2021.

Patronat nad zawodami objął Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda oraz Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

2021-05-15Zamkowa sobota z roślinami vol.2

Godzina:
10.00

W najbliższą sobotę 15 maja, Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na „Zamkową sobotę z roślinami vol.2”. Na dziedziniec dawnej siedziby Piastów zapraszamy od godziny 10:00. To podobne wydarzenie, które odbyło się w sobotę 1 maja. W wydarzeniu wezmą udział sprzedawcy kwiatów, sadzonek, roślin, ziół i ciekawych artykułów ogrodniczych. Będzie można zakupić kwiaty do domu, na balkon czy do ogrodu. Równocześnie zapraszamy nowe, chętne osoby, które chcą zaprezentować swój asortyment szerszej publiczności. Wstęp na wydarzenie, jak i udział wystawców jest bezpłatny! W trakcie wydarzenia zapewnimy wystawcom, jak i kupującym płyny do dezynfekcji oraz odpowiedni dystans pomiędzy stoiskami. Przypominamy o obowiązkowym zasłanianiu nosa i ust przez sprzedających i kupujących na terenie całego Zamku Piastowskiego.