Kalendarium wydarzeń

2021-05-23Procesja ku czci św. Urbana w Tworkowie

Godzina:
08.30
Procesja ku czci św. Urbana w Tworkowie rusza tradycyjną trasą spod kościoła parafialnego do kościoła pw. św. Urbana położonego za wsią. W trakcie uroczystego przemarszu mężczyźni niosą figurę św. Urbana; procesji towarzyszy również orkiestra. Dla uczestników procesji przewidziano drobny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy! Uroczystość została objęta patronatem starosty raciborskiego oraz wsparta środkami z budżetu powiatu.

2021-05-23VI Raciborski Bieg bez Barier

Godzina:
10.00

23 maja na stadionie OSiR w Raciborzu odbędzie się VI Raciborski Bieg bez Barier dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów im. Jurka Wiśniewskiego.

Trasę będzie można pokonać biegiem, marszem nordic walking, wózkiem czy marszobiegiem. Biegacze i miłośnicy nordic walking będą mieli do pokonania minimum pięć okrążeń stadionu, osoby na wózkach i dzieci – 400 m.
Korespondencyjnie odbywać się będzie półmaraton na wózkach – zawodnicy powinni udokumentować jazdę zdjęciem z zegarka lub innej aplikacji. W związku z sytuacją epidemiczną uczestnicy będą startować w wybranym przez siebie momencie pomiędzy godz. 10:00 a 15:00.

Wszyscy zawodnicy po ukończeniu biegu dostaną pamiątkowy medal. Limit: 100 zawodników. Regulamin biegu jest dostępny na stronie Facebook: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”.

Wydarzenie zostało objete patronatem starosty raciborskiego oraz dofinansowane z budzetu Powiatu Raciborskiego.