Kalendarium wydarzeń

2022-05-1314 Open Polish Iaido and Jodo Championships

2022-05-15Inauguracja questu w Arboretum Bramy Morawskiej

10:00-17:00

Zapraszamy na Raciborskie Wyprawy Odkrywców!

Miejsce rozpoczęcia: parking przy Arboretum nieopodal grodu

15 maja przybywajcie do Arboretum Bramu Morawskiej na imprezę inaugurującą quest - bezpłatną grę terenową z kartą gry lub aplikacją na telefon w pięknych okolicznościach przyrody tego ogrodu botanicznego i w niepowtarzalnym klimacie czerpiącym ze słowiańskich wierzeń i legend!

Czekają na Was atrakcje:
- stoisko Questów-Wypraw Odkrywców z kartami gier z całej Polski i odznakami questowymi
- warsztaty robienia pieczątek i rozmowy z twórcami questów
- stoisko Arboretum Bramy Morawskiej z pamiątkami i animacjami przyrodniczymi dla dzieci
- konkursy, gry i zabawy
- możliwość odwiedzenia Grodu Drengów
- od godziny 17:00 koncert w Zaczarowanym Ogrodzie
- upominki dla pierwszych Odkrywców, którzy dotrą do skarbu questu!

Prócz tego na trasie questu zanurzycie się w tradycji naszych przodków, otrzymując wskazówki od Peruna, Welesa, bogini Mokosz czy legendarnego Racibora. Wystrzegajcie się Rusałek i Chmurników i odnajdźcie ukrytą pieczęć!

Więcej o questach na https://questy.org.pl/

Projekt "Raciborskie Wyprawy Odkrywców" jest współfinansowany przez Miasto Racibórz.

2022-05-15Polsko-ukraiński majowy piknik integracyjny

14:00-17:00

W naszym mieście gościmy wielu mieszkańców Ukrainy. Zależy nam, by czuli się u nas dobrze, bezpiecznie oraz poznali miasto i raciborzan. Dlatego w niedzielę 15 maja planujemy zorganizować integracyjny piknik na Kempingu Obora w Raciborzu. Będziemy się bawić od godz. 14.00 do 17.00. Będą i atrakcje kulturalne, sportowe i co jeszcze? To zależy także od Ciebie. Jeśli masz ochotę zaprezentować swoje umiejętności, talent, przygotować ukraińską potrawę to prosimy poinformuj nas o tym.

Ciepły kąt, pomoc w załatwieniu urzędowych spraw, miejsce pravy, niezbędne ubrania, środki, meble, swój czas, pomoc w nauce języka, dobre słowo, wsparcie... Sposobów w jaki raciborzanie pomogli przybyłym do Raciborza mieszkańcom pogrążonej w wojnie Ukrainy jest wiele.

Każdy z osobna dał od siebie tyle, ile mógł. Ziarenko do ziarenka. Razem jako wspólnota Raciborza zbudowaliśmy coś wielkiego. I za to wszystkim Wam dziękuję. Będę zaszczycony móc się z Państwem spotkać. Spotkajmy się razem w plenerze, w piknikowej, rodzinnej atmosferze. Zapraszam!

Prezydent Raciborza Dariusz polowy

W programie pikniku:

• zawody sportowe
  • maszyna do popcornu
  • maskotki XXL
  • zaplatanie warkoczyków
  • koncerty
  • specjały kuchni ukraińskiej
  • i wiele innych...

Jeśli masz ochotę przyjść i spędzić miło czas, to serdecznie zapraszamy.

Miejsce:
Kemping OBORA w Raciborzu, ul. Markowicka 1

Kontakt:
Wydział Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu

Польсько-український інтеграційний травневий пікнік

В нашому місті ми приймаємо багатьох мешканців з України. Хочемо, щоб вони відчували себе в нас добре та безпечно, а також пізнали місто і рацібожан. Тому, в неділю 15 травня плануємо інтеграційний пікнік у кемпінгу Obora в Рацібужі. Будемо веселитися від 14.00 до 17.00. Також будуть заходи культурні, спортивні та додаткові, але які? То вже залежить від вас. Якщо ви хочете   представити свої вміння, талант чи приготувати українську страву, будь-ласка, повідомте нас про це.

Якщо хочете прийти та провести приємно час, то щиро запрошуємо.

Місце:
Кемпінг OBORA в Рацибуж, вул. Марковицька 1

Контакти: Відділ промоції, культури, туризму та спорту
тел. 32 755 07 44
Електронна пошта:
p[email protected]

2022-05-15Koncert w Zaczarowanym Ogrodzie

Godzina:

Wystąpi Golden Trio w składzie:
Barbara Bytner - skrzypce
Joanna Kania - klarnet i saksofon
Ksenia Więcek - Łuczak - instr. klawiszowe.
Wysłuchamy melodii z filmów i bajek Walta Disneya, m.in. Pocahontas, Król Lew, Frozen i wiele innych.

Wstęp jest bezpłatny

2022-05-155 Rodzinny Spacerowy Rajd Rowerowy po Ziemi Raciborskiej „Śladami Obrońców Granic”