Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2022-08-21

2022-08-20XXX Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego

Organizując „Memoriał” pragniemy oddać cześć poległym, wyrazić szacunek ich rodzinom, oraz wszystkim tym, którzy dla dobra własnej Ojczyzny są gotowi oddać to, co najcenniejsze - swoje życie. Zapraszamy na jubileuszowy Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego - strażaków poległych, w 1992 roku w trakcie pożaru lasów w okolicach Kuźni Raciborskiej. Sobota 20.08.2022: 9:00 – zawody TFRacibórz 2022, Pl. Dominikański 18:30 – Koncert Zespołu „Piękni i Młodzi” – Plac Długosza 20:00 – Otwarcie XXX edycji Memoriału 20:30 – Koncert Zespołu „DARIA” Niedziela 21.08.2022: 10:30 – Msza Święta za XXX Memoriał oraz za NSZZ „Solidarność” Ziemi Raciborskiej, kościół pw. WNMP w Raciborzu 12:00 – XXI Rodzinny Rajd Rowerowy – start ul. Nowa 18.30 – Koncert Zespołu „Łydka Grubasa” – Plac Długosza 20:00 – Baw się z nami strażakami i Ernestynem Janetą 20:30 – Koncert „Michał Wiśniewski Show”

2022-08-20XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble

Godzina:
12:00

Sobota, 20 sierpnia (7 rund) 12:00 — rozpoczęcie turnieju 14:00-15:00 — przerwa obiadowa 20:00 — zakończenie gier Niedziela, 21 sierpnia (6 rund) 09:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek 15:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju

2022-08-21Koncert w ramach 26. Festiwalu MUZYKA W STARYM OPACTWIE - Brygida Tomala

Godzina:
17.00
W bieżącym roku, choć w nieco skromniejszym zakresie po pandemicznej przerwie, chcemy kontynuować tradycję rudzkich spotkań muzycznych. W trzecim tegorocznym koncercie, zagra dla wszystkich, którzy pozwolą się zaprosić, Brygida Tomala, stały gość Festiwalu, a zarazem jedna z osób zaangażowanych w jego organizację i przebieg. Pani Brygida zawodowo zajmuje się kształceniem młodych organistów w gliwickich szkołach muzyki kościelnej, a także jako nauczyciel Szkoły Muzycznej II stopnia w Katowicach oraz wykładowca katowickiej Akademii Muzycznej. Oprócz tego pełni funkcję organistki w Parafii św. Anny w Babicach, gdzie prowadzi również chór parafialny o znaczących osiągnięciach koncertowo-konkursowych. Szacowne mury opactwa, przepiękny gotycko-barokowy wystrój Bazyliki Pani Pokornej i stare drzewa parku, pamiętające czasy cystersów i książąt, którzy przyszli po nich – czyż może być lepsze tło dla dźwięków królewskiego instrumentu, przeznaczonego do przybliżania ludziom muzyki nieba? Każdy, kto już tego zdążył posmakować, wie, o czym mowa. Kto jeszcze tego nie doświadczył, ma kolejną okazję. Jeśli ją wykorzysta, nie pożałuje na pewno. 21 sierpnia, w niedzielę, o godzinie 17.00. Przy organach – Brygida Tomala. Program będzie czekał przy wejściu. Zapraszamy serdecznie. Festiwal został dofinansowany przez Powiat Raciborski oraz objęty patronatem starosty raciborskiego.