Kalendarium wydarzeń

2023-05-13Dzień Walki z Czerniakiem w Raciborzu

Godzina:
11,00 - 16,00
Z roku na rok rośnie liczba osób, które chorują na Czerniaka. Jest to nowotwór, który tworzy się w wyniku zezłośliwienia melanocytów (komórek barwnikowych). Szybko wykryte zmiany powodują, iż istnieją ogromne szanse na całkowite usunięcie oraz wyleczenie pacjenta. Z myślą o naszych mieszkańcach już po raz trzeci, w sobotę 13 maja w godzinach od 11:00 do 16:00 zapraszamy na ul. Opawską 30 w Raciborzu odbędzie się akcja Badaj znamiona! Dzień Walki z Czerniakiem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta raciborski. W trakcie wydarzenia zapraszamy na bezpłatne badania przez lekarzy dermatologów: Agata Zielonka - Kucharzewska, Irmina Ranosz – Janicka, Małgorzata Latusek oraz Michał Szczepanek. Dzięki akcji w zeszłym roku przebadano 364 osoby. Ponadto dla wszystkich chętnych Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu umożliwi również oddanie krwią, która ratuje zdrowie i życie. Masz tylko jedną SKÓRĘ. Badaj znamiona!