Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Maturzyści poznali już wyniki egzaminów dojrzałości

2023-07-07, Piątek
Ciesząca się postać
W tym roku egzaminy maturalne odbyły się w dwóch formułach.

- W nowej formule (Formuła 2023) do egzaminów przystąpili tegoroczni absolwenci 4 letnich liceów ogólnokształcących - to pierwszy rocznik, który skończył 8-letnią szkołę podstawową.

- W starej formule (Formuła 2015) maturę zdawali tegoroczni absolwenci techników, którzy ukończyli 4-letnie technikum - to ostatni rocznik, który uczył się w gimnazjach. Zgodnie ze starą formułą maturę zdają też absolwenci szkół branżowych II stopnia oraz abiturienci ze starszych roczników.

Egzamin maturalny pełni trzy zasadnicze funkcje:

‎1) wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań programowych w zakresie ‎przedmiotów, z których przystępowali do egzaminów,

2) stanowi poświadczenie osiągnięcia przez zdającego wymaganego prawem poziomu ‎wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki i wybranego ‎języka obcego – w przypadku zdania wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ‎pisemnej (na poziomie podstawowym) oraz w części ustnej (bez określania poziomu)‎,

3) ‎zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji.

Analizując tegoroczną maturę możemy zauważyć, iż nasi uczniowie osiągnęli wyniki wyższe zarówno w skali kraju jak i województwa.

Serdecznie gratulujemy!

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Matura 7 lipca 2023 - wyniki zbiorcze ze szkół Matura 7 lipca 2023 - wyniki zbiorcze ze szkół 23-07-07 13:34 18.09KB Matura 7 lipca 2023 - wyniki zbiorcze ze szkół pobierz