Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Powierzenie funkcji dyrektorom 2023-08-30, Środa

Powierzenie funkcji dyrektorom

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego 2023-08-29, Wtorek

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w raciborskim szpitalu 2023-08-28, Poniedziałek

Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w raciborskim szpitalu

W Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu nastąpiło oficjalne otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). Oddziału, wyposażonego w specjalistyczny sprzęt pozwalający na wykonanie praktycznie każdego pilnego zabiegu ratującego życie, gdzie udzielana będzie natychmiastowa pomoc medyczna.

Ogłoszenie konkursu na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej. 2023-08-24, Czwartek

Ogłoszenie konkursu na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu raciborskiego 2023-08-24, Czwartek

Oficjalne otwarcie drogi powiatowej nr 3548S przy ul. Wiejskiej w Raciborzu (Ocice) 2023-08-24, Czwartek

Oficjalne otwarcie drogi powiatowej nr 3548S  przy ul. Wiejskiej w Raciborzu (Ocice)

Oficjalne otwarcie drogi powiatowej nr 3548S przy ul. Wiejskiej w Raciborzu (Ocice).

"Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2024 2023-08-18, Piątek

"Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2024

UWAGA! AWARIA SYSTEMU CEPiK 2023-08-17, Czwartek

UWAGA! AWARIA SYSTEMU CEPiK

powodu przerwania światłowodu część urzędów na Śląsku, w tym raciborski Wydział Komunikacji nie ma dostępu do systemu CEPiK. Prace nad usunięciem awarii potrwają do piątku (18-go sierpnia). Z powodu awarii obsługa klientów jest utrudniona.

UWAGA ROLNICY!Płatność dla małych gospodarstw zamiast płatności bezpośrednich. 2023-08-16, Środa

UWAGA ROLNICY!Płatność dla małych gospodarstw zamiast płatności bezpośrednich.

Płatność dla małych gospodarstw zamiast płatności bezpośrednich – sprawdź, czy to się opłaca. Dokumenty do 31 sierpnia TYLKO przez eWniosekPlus. Wprowadzone ułatwienie dotyczy rolników, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Stawka ryczałtu to 225 euro/ha. Dotychczas wpłynęło 3100 żądań od zainteresowanych tym wsparciem.

Konsultacje społeczne zmiany uchwały dotyczącej określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków 2023-08-10, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

• « Pierwsza